redakcja PPE redakcja PPE 06.08.2019 09:00
Orange Community Cup Fortnite
1706V

Fortnite wzywa! Startuje Orange Community Cup z pulą nagród 27 000 zł

Grasz w Fortnite’a? Chcesz zmierzyć się z innymi w walce o cenne nagrody? Szykuj sprzęt, bo właśnie dzisiaj ruszają zapisy do turnieju współorganizowanego przez Orange, w którym chętni będą mogli powalczyć o tytuł najlepszego gracza w hicie Epic Games.

Fortnite to tytuł, który od miesięcy cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy. Orange Community Cup jest doskonałą okazją dla fanów, aby sprawdzić się w pojedynkach z setkami innych graczy i powalczyć o wartościowe nagrody. W puli czeka 27 000 zł, zwycięzca otrzyma 4500 zł, a w sumie nagrody przewidziano dla 50 najlepszych zawodników.

Zapisz się do turnieju – startujemy dzisiaj

W turnieju można będzie wziąć udział, grając na jednej z najpopularniejszych obecnie platform: komputerze PC lub konsolach PlayStation 4, PlayStation 4 PRO, Xbox One oraz Xbox One X. Zapisy do turnieju od 5 do 18 sierpnia na stronie www.orange-cup.pl, a eliminacje wystartują odpowiednio 24 i 31 sierpnia oraz 7, 14 i 21 września. Z eliminacji do turnieju finałowego awansują ci gracze, którzy wygrają mecz w trybie Battle Royale i zdobędą najwięcej punktów podczas gry.

W wielkim finale w Warszawie w salonie Orange zmierzy się 10 najlepszych zawodników oraz znani influencerzy ze sceny Fortnite. Pozostałych 89 finalistów (jedno miejsce zarezerwowane jest dla administratora turnieju) będzie z nimi rywalizować online, a finałowy mecz będzie można śledzić za pomocą transmisji w sieci. Finał będzie można również oglądać na żywo w salonach Orange Polska w 5 polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Na graczy czekać będą dodatkowe atrakcje, m.in. nie zabraknie znanych twórców i streamerów ze sceny Fortnite – Pago i Lothar skomentują finałową rywalizację, a Paczol, Holm, Al3xandras, Nitashi, Yoshitomayoshi oraz Jacob spotkają się z fanami na miejscu i odpowiedzą na wszystkie nurtujące ich pytania. Szczegóły oraz lokalizacje poszczególnych salonów Orange Polska dostępne są na stronie turnieju. 

Cennym sprzymierzeńcem w trakcie pojedynków może okazać się technologia światłowodowa. Stałe łącze internetowe w tej technologii zapewnia najniższe pingi i bardzo stabilne i szybkie połączenie. Dzięki światłowodom gracze mogą się cieszyć płynną rozgrywką online w czasie, w którym pozostali domownicy korzystają ze streamingu wideo w wysokiej jakości.

Poprzez Orange Community Cup w Fortnite chcemy wesprzeć rozgrywki gamingowe, do których niezbędny jest szybki, niezawodny internet - mówi Paweł Patkowski, dyrektor Marki i Komunikacji Marketingowej w Orange Polska. - Pokażemy graczom, że najlepszym dla nich rozwiązaniem jest światłowód z prędkością do 1 Gb/s.

Orange Polska ma w swojej ofercie usługę FTTH, czyli Fiber To The Home – światłowód do domu. Rozwiązanie to idealnie trafia w potrzeby graczy. Prędkość nawet do 1 Gb/s, sygnał docierający do domu najprostszą i najkrótszą drogą i bezawaryjność to kluczowe cechy tej technologii. Granie w sieci jeszcze nigdy nie było tak łatwe, przyjemne i szybkie. Światłowód  znajduje zastosowanie również przy oglądaniu streamingu wideo wysokiej jakości w takich usługach, jak Netflix czy HBO GO. Szybkie pobieranie gier ze sklepów cyfrowych, ściąganie filmów czy zdjęć? W dzisiejszych czasach kilkusetmegabajtowe pliki to nic nadzwyczajnego, tak samo jak gry zajmujące kilkadziesiąt gigabajtów – zamiast zostawiać konsolę lub komputer na noc, w oczekiwaniu na pobranie zawartości, warto rozważyć podłączenie się do światłowodu. Dzięki niemu w ekspresowym tempie można pobrać gry, aktualizacje, filmy czy zdjęcia.

Orange Community Cup - turniej Fortnite - zapisz się!

Materiał powstał przy współpracy z Orange Polska

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software Orange