Tytus Stobiński Tytus Stobiński 05.08.2019 11:25
Call of Duty: Modern Warfare
1045V

Call of Duty: Modern Warfare i kontrowersje związane z trybem multiplayer. Infinity Ward uspokoja graczy

Przed kilkoma dniami informowaliśmy Was o kontrowersjach, jakie wzbudziła jedna z nagród za serię udanych zabójstw w wieloosobowym trybie Call of Duty: Modern Warfare. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź od samego developera w tej sprawie.

Spora liczba graczy była zdegustowana faktem, że Infinity Ward propaguje użycie broni, która w czasach wielkich konfilktów wielokrotnie została użyta przeciwko bezbronnym cywilom, a swoją dezaprobatę wyraziła na internetowych forach. Choć twórcy nowego Call of Duty: Modern Warfare nie ukrywają, że mieli w planach wzbudzić kontrowersje za sprawą wielu aspektów powstającego tytułu, to jednak w pewnych sytuacjach zdecydowanie lepiej nie przekraczać niektóych granic. 

Widząc narastającego oburzenie, o sprawie wypowiedział się Geoff Smith, będący projektantem trybu multiplayer w nowej odsłonie shootera. Podczas rozmowy z redakcją portalu VG24/7 stwierdził, że choć celem kampanii jest ukazanie brutalności wojny, w jak najbardziej realistyczny sposób, to rozgrywka dla wielu graczy jest utrzymana w nieco innym, tonie, bardziej przypominającym w mechanice grę. 

Z tego też faktu, developer nie przygotował specjalnej animacji śmierci, a gracz, który znajdzie się w zasięgu białego fosforu zaczyna po prostu kaszleć. Smith podkreślił również, że to nie pierwsza odsłona serii, wykorzystująca broń masowego rażenia, która odpowiadała za potworne w skutkach straty pośród cywilów. W poprzednich odsłonach pojawiła się choćby bomba atomowa, która nie wywołała takiej lawiny komentarzy. Co ciekawe, dla tej również znalazło się miejsce w nowym Modern Warfare, co można zobaczyć było na jednym z wideo, jednak najwyraźniej nie było to już takim problemem dla graczy. Projektant uważa, że znacznie bardziej realistyczna grafika może być powodem, dla którego gracze obawiali się umieszczenia w grze wspomnianego białego fosforu. 

Pozostaje nam czekać na testy trybu multiplayer, wtedy dostaniemy odpowiedzi na wiele pytań.

Więcej na temat nowego Call of Duty: Modern Warfare na naszym portalu:

 

Źródło: https://gamerant.com/call-of-duty-modern-warfare-white-phosphorus-killstreak/

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward