Iza Łęcka Iza Łęcka 02.08.2019 08:04
Call of Duty Modern Warfare  cross-play
1605V

Call of Duty: Modern Warfare i szczegóły cross-playu. Twórcy pozwolą nam wybrać

Jedną z nowości przygotowanych dla Call of Duty: Modern Warfare jest pełny cross-play. Twórcy pozwolą graczom na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych przebywać na tych samych serwerach, ale nie musicie się obawiać o problemy z balansem. Sytuację wyjaśnił Joe Cecot.

W dniu zapowiedzi Call of Duty: Modern Warfare pojawiły się wstępne informacje dotyczące rozgrywek cross-platformowych. Activision nie było jeszcze gotowe na ujawnienie szczegółów, ale na szczęście teraz możemy mieć pewność, że już w dniu premiery weźmiemy udział w zaciętych starciach fanów Sony z miłośnikami Microsoftu.

Jednym z problemów wśród społeczności (głównie konsolowców) wciąż pozostawała kwestia pojedynków myszek z kontrolerami – sytuację rozjaśnił dyrektor ds. projektowania trybu multiplayer z Infinity Ward, Joe Cecot, który uspokoił graczy.

Deweloperzy w przypadku Call of Duty: Modern Warfare zaoferują matchmaking skupiony na danych wejściowych – jeśli będziesz grał na kontrolerze, trafisz do lobby wyłącznie z graczami, którzy również korzystają z takiego sprzętu. Gdy natomiast będziecie śmigać na myszkach, staniecie do walki wyłącznie z posiadaczami gryzoni. Autorzy pozwolą nam także sprawdzić swoje umiejętności w mniej zbalansowanych meczach – w menu pojawi się opcja włączenia normalnego wyszukiwania spotkań, dzięki czemu staniemy się świadkami meczów myszka vs. pad.

„Będziemy dobierać graczy za pomocą urządzeń peryferyjnych, więc jeśli grasz na klawiaturze, to zagrasz z innymi posiadaczami klawiatur. Ale jeśli grasz na konsoli i na padzie, możesz się zdecydować....Nie pozwalamy również zmieniać kontrolera lub urządzeń peryferyjnych w połowie meczu, więc gdy podejmiesz wybór, zostaniesz zablokowany.”

Pamiętajcie, że już wkrótce otrzymamy szansę wypróbowania Call of Duty: Modern Warfare. Infinity Ward zapowiedziało otwartą betę , a podczas jednego z etapów zostanie włączona rozgrywka cross-platformowa.

Więcej o Call of Duty: Modern Warfare:

Źródło: https://charlieintel.com/call-of-duty-modern-warfare-will-have-matchmaking-based-on-input-device/55635/

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward