Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.08.2019 20:55
Modern Warfare
1761V

Call of Duty: Modern Warfare. Zbiór najważniejszych informacji o grze

Infinity Ward zaprezentowało Call of Duty: Modern Warfare, które wciąż rozgrzewa graczy z całego świata. Twórcy zaserwują sporo nowości, przygotowują grę na nowym silniku i w tym miejscu znajdziecie najważniejsze szczegóły dotyczące produkcji.

Infinity Ward rozpoczęło prace nad Call of Duty: Modern Warfare w okolicach 2016 roku, ale cała technologia powstaje już od ponad pięciu lat. To krakowski oddział Infinity Ward zajmuje się przygotowaniem między innymi silnika, by deweloperzy mogli stworzyć zupełnie nową odsłonę serii Call of Duty. W ostatnich dniach powiedziano wiele na temat produkcji Infinity Ward, więc jest to dobry moment na szybkie podsumowanie.

 • Call of Duty: Modern Warfare otrzyma bezpłatne wsparcie po premierze. Twórcy zrezygnowali z Season Passa i w późniejszym terminie przedstawią plany dotyczące nowej zawartości. Infinity Ward chce zapewnić graczom wiele darmowych map.
 • Produkcja Infinity Ward oferuje pełny cross-play. Gracze na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych będą mogli przebywać na jednym serwerze – nie musicie obawiać się o balans, ponieważ autorzy zablokują (choć można to wyłączyć) opcję rozgrywki myszek z padami.
 • Najnowsza część Call of Duty zaoferuje bardzo rozbudowany arsenał, który w dodatku będziemy mogli dowolnie rozwijać. W grze pojawi się system Gunsmith – każda giwera posiada od 30 do 60 modyfikacji. Dodatki zmieniają osiągi oraz możliwości broni.
 • Pewną ciekawostką związaną z nowym Call of Duty jest współdzielona progresja – w kampanii, trybie sieciowym oraz misjach kooperacyjnych będziemy korzystać ciągle z tych samych broni. Autorzy pozwolą nam przenosić sprzęt pomiędzy trybami – w ten sposób korzystamy z własnych dodatków.
 • Istotnym elementem Call of Duty: Modern Warfare jest noktowizor – w trybie sieciowym otrzymamy dostęp do wielu map, w którym tylko za pomocą tego sprzętu otrzymamy szansę dostrzeżenia wroga. Lokacje zawierają specjalne miejsca, które możemy „oświetlić” – wpływa to na wzrok osoby z noktowizją. Urządzenie wpływa na gameplay: gracz musi inaczej trzymać broń i oponenci mogą go dostrzec na mapach (widzą wiązkę lasera).
 • W grze nie zabraknie nowych trybów. Aktualnie poznaliśmy Gunfight – są to szybkie zmagania 2v2, w którym każdy gracz trafia na mapę z tym samym sprzętem. Rywalizacja odbywa się do kilku zwycięstw, zawodnicy otrzymają szansę kreowania prywatnych spotkań, a autorzy stworzyli nawet system turniejów wbudowany w tytuł. Gunfight może okazać się nową e-sportową perełką.
 • W Call of Duty: Modern Warfare weźmiemy udział w starciach 2v2 (Gunfight), 6v6, 10v10, 20v20, a największy tryb sprawi, że na jednej mapie pojawi się ponad 100 graczy.
 • Jednym z najważniejszych zadań dla deweloperów Call of Duty: Modern Warfare było przygotowanie rozgrywki, która stawia na taktyczne zmagania. Gracze mają poczuć, że każdy styl gry jest dobry (dynamiczny, snajperki, strzelby, campa), bo wszystko zależy od naszych umiejętności. Dobranie odpowiedniej strategii będzie kluczem do sukcesu.
 • W grze pojawią się operatorzy, ale są oni wyłącznie skórkami – czysta kosmetyka. Twórcy nie zaoferują specjalnych umiejętności dla postaci.
 • Call of Duty: Modern Warfare zaoferuje „realistyczny tryb”, w którym zostaną usunięte niemal wszystkie elementy HUB-a, a obrażenia będą bardziej dotkliwe.
 • Jedną z nowych mechanik jest możliwość zamontowania broni na przykładowo murze – pozwala to zminimalizować odrzut i ochronić żołnierza przed ostrzałem.
 • Drugą z nowości jest „taktyczny sprint”, który pozwala biegać, ale jednocześnie gracz może szybko chwycić do łapy broń i zaatakować rywala. Podczas zmagań możemy także korzystać ze wślizgów.
 • W Call of Duty: Modern Warfare nie zabraknie killstreaków.
 • Przed premierą odbędzie się otwarta beta – na początku zagrają posiadacze PlayStation 4.
 • Edycja Kolekcjonerska zawiera prawdziwy i działający noktowizor. Pakiet jest drogi, ale już teraz zaczyna go brakować w amerykańskich sklepach.
 • W tytule zabraknie zmagań z zombiakami, ale zamiast tego otrzymamy wspomnianą wcześniej kooperację. Nadal czekamy na pełną prezentację rywalizacji.
 • Twórcy stawiają na pełnoprawną kampanię – aktualnie tylko dziennikarze otrzymali szansę zobaczenia rozgrywki.

Więcej o Call of Duty: Modern Warfare:

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2019/08/02/call-of-duty-modern-warfare-22-things-you-need-to-know-about-multiplayer

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward