Guilty Gear 2020 zapowiedziane. Bijatyka może trafić na PlayStation 5

News
1019V
Guilty Gear 2020 zapowiedziane. Bijatyka może trafić na PlayStation 5
Iza Łęcka | 05.08.2019, 09:05

Za niedługo pojawi się nowy zawodnik na arenie. Daisuke Ishiwatari, w trakcie trwania EVO 2019, zapowiedział produkcję nowego Guilty Gear. Kiedy zatem staniemy w pojedynku przeciwko kolejnym Gearom?

Seria Guilty Gear wystartowała w 1998 roku, zaskarbiając sobie liczne grono oddanych fanów, szczególnie w Japonii. Od tego czasu powstało ponad 15 odsłon serii (8 głównych), które wylądowały nie tylko na konsolach i komputerach osobistych, ale automatach oraz urządzeniach przenośnych. Charakterystyczna kreska oraz mocna ścieżka dźwiękowa podkreślają tylko klimat pojedynków oraz historię konfliktu pomiędzy ludzkością a biomechanicznymi istotami nazwanymi Gear. Ostatnia odsłona serii - Guilty Gear Xrd: Rev 2 - pochodzi z 2017 roku, została wydana na PlayStation 4, PlayStation 3 oraz komputery osobiste.

O nowej pozycji wiemy całkiem niewiele, poza tym że planowana premiera ma się odbyć w 2020 roku. Gra posiada już zebrany zespół, a powstaje na silniku Unreal Engine 4, na którym powstawały chociażby takie tytuły jak PlayerUnknown’s Battlegrounds, Hellblade: Senua’s Sacrifice , Firtnite czy Vampyr.

Daisuke Ishiwatari, dyrektor generalny Arc System Works, przedstawiając dynamiczną zajawkę, chciał poinformować fanów serii o nowym projekcie.

Skoro premiera pozycji przewidziana jest na 2020 rok, czy zatem możemy spodziewać się kolejnego tytułu zmierzającego na konsole nowej i aktualnej generacji? Czas pokaże, musimy czekać na więcej szczegółów, ale po tym krótkim teaserze, z którego wylewa się akcja, możemy spodziewać się niezłych emocji.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/08/new-guilty-gear-announced

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych