Guilty Gear Xrd: Rev 2

Guilty Gear Xrd: Rev 2

8,6
14 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
PS4 9.0
PS3 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.05.2017
Europa:
26.05.2017
Producent:
Arc System Works
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.05.2017
Europa:
26.05.2017

Guilty Gear Xrd: Rev 2 - opis gry

Guilty Gear Xrd: Rev 2 to dwuwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez japońskie studio Arc System Works i wydana przez Aksys Games. Tytuł ukazał się na PlayStation 3, PlayStation 4 oraz komputerach. Xrd: Rev 2 to zaktualizowana wersja Guilty Gear Xrd -REVELATOR- wzbogacona o nową zawartość.

Zawartość Rev 2 niewiele różni się od poprzednika. Fabularnie -REVELATOR- / Rev 2 rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w poprzedniej części, czyli w -SIGN-. Jest to także ostatnia część sagi Guilty Gear. W uniwersum minął tydzień odkąd Ramlethal Valentine wypowiedziała wojnę ludzkości. Sol wraz ze swoją grupą poszukuje z kolei Elphelt, ale śledztwo stoi w martwym punkcie. Sytuacja zmienia się gdy wizytę składa mu “ten człowiek”, twórca Gears i dawny wróg. Gość szuka pomocy Sola. Chce bowiem powstrzymać kogoś, kto nazywany jest tajemniczo “Universal Will” (powszechną wolą).

Dalsza część tekstu pod wideo

System walki nie zmienił się szczególnie od poprzedniej części. Największą zmianą jest dodanie kilku nowych postaci. Zasadniczo używamy pięciu przycisków odpowiedzialnych za ciosy ręką, kopniaki, słaby atak bronią, mocniejszy atak obronią oraz tzw. dust, który wprawdzie nie zadaje wielkich obrażeń, ale może wybić rywala w powietrze, co daje sposobność odpalenia później udanego comba. Oczywiście do tego dochodzą przeróżne kombinacje. System generalnie jest dość złożony, choć gra dobrze tłumaczy jego zawiłości. Oprócz tego jest jeszcze tryb Stylish obniżający poprzeczkę dla mniej zaawansowanych graczy.

W -REVELATOR- / Rev 2 znajdziemy kilka wariantów rozgrywki. Poza tymi standardowymi dla bijatyk trybami jest to Story Mode, w którym nie gramy tylko śledzimy wydarzenia, Episode Mode pozwalający zapoznać się z wydarzeniami mającymi miejsce od zakończenia poprzedniej części (każda z postaci ma swoją historię), oraz M.O.M., w którym gromadzimy medale służące do podnoszenia potencjału bojowego wybranej postaci.
Na uwagę zasługuje unikalne lobby, po którym nasz avatar może się swobodnie poruszać, wchodzić w interakcję z avatarami innych graczy oraz wyławiać rozmaite przedmioty służące do kustomizacji.

Nowości

Względem poprzedniej edycji Guilty Gear Xrd: Rev 2 oferuje dwie nowe grywalne postacie (Baiken i Answer), nowe plansze, umiejętności oraz bardziej rozbudowany tryb fabularny, który rzuca więcej światła na perypetie takich postaci jak Jam, Kum, Raven, Dizzy, Answer czy Baiken. Oprócz tego developerzy Arc System Works zmodyfikowali też balans rozgrywki, ale, jak sami zaznaczali, były to niewielkie zmiany.

Guilty Gear Xrd: Rev 2 było dostępne do kupienia oddzielnie, także w pudełku (wyższa cena), lub jako aktualizacja dla posiadaczy Revelatora (niższa cena).

Wideo - Guilty Gear Xrd: Rev 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper