Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.08.2019 22:00
Control Remedy
704V

Control nie otrzyma New Game Plus. Twórcy wspominają o planach rozwoju

Remedy Entertainment szykuje się do premiery Control. Produkcja Finów trafi na rynek pod koniec miesiąca, więc autorzy mogą już w spokoju mówić o planach dotyczących rozwoju gry. Studio nie przygotuje niektórych elementów, ponieważ wciąż posiada problemy kadrowe.

27 sierpnia odbędzie się premiera Control. Najnowsza gra Remedy Entertainment ma trafić w gust szerokiego grona odbiorców, ponieważ twórcy wrzucą przygodę jednocześnie na trzy platformy. Deweloperzy opowiedzą nową historię w nowej dla siebie mechanice – świat może być łatwo rozbudowywany.

Mimo to studio aktualnie nie wspomina o fabularnych DLC lub rozszerzeniach oferujących nowe misje. Thomas Puha podczas rozmowy z redakcją IGN wspomniał, że tak naprawdę możliwości Remedy Entertainment są bardzo ograniczone. Twórcy nie posiadają wielu rąk do pracy, więc w przypadku rozszerzeń muszą podchodzić do wszystkiego z rozwagą.

Control na pewno otrzyma Photo Mode, ale już New Game Plus nie trafi do gry z powodu między innymi wspomnianych problemów kadrowych. Autorzy planują jeszcze alternatywne tryby pokroju Survival oraz Challange, jednak aktualnie zespół nie chce podawać konkretnych dat. Wszystko może się jeszcze zmienić.

„Nie będzie trybu New Game Plus. Jest to coś, o czym rozmawialiśmy, ale niestety istnieją pewne ograniczenia związane z projektowaniem produkcji, niedogodności techniczne i po prostu brak zasobów, dlatego nie możemy tego zrobić. Nie ma trybów Challange i Survival, ale zobaczymy, co zrobimy po starcie. Nasz zespół jest naprawdę mały, więc musimy starannie wybrać, co możemy przygotować”

Twórca podkreślił, że wszystko w tym wypadku musi pasować do założeń Control oraz świata przestawionego – jak wiadomo w tytule otrzymamy HUB, z którego będziemy wyruszać na kolejne misje.

Sprawdźcie także na naszym serwisie:

Źródło: https://wccftech.com/control-wont-have-new-game-plus-due-to-the-teams-really-small-size-photo-mode-coming-post-launch/

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment