Tytus Stobiński Tytus Stobiński 02.08.2019 17:24
Pierścień Jedyny
1557V

Władca Pierścieni od Amazonu z dużą liczbą epizodów w pierwszym sezonie

Powstający właśnie serialowy Władca Pierścieni ma w planach stać się najbardziej ambitną produkcją w historii telewizji. Dziś dostaliśmy kolejne wieści na jej temat.

Ostatnio informowaliśmy Was o zespole produkcyjnym, a dziś dostaliśmy kolejne wieści dotyczące nieposiadającego jeszcze tytułu serialu, opartego o prozę J. R. R. Tolkiena. Tom Shippey jest ekspertem twórczości pisarza i znawcą Śródziemia, który bierze czynny udział przy tworzeniu projektu za który odpowiada Amazon. Ostatnio w rozmowie zdradził interesujący fakt, który z pewnością zaciekawi wszystkich fanów 'Władcy Pierścieni".

Podczas wywiadu dla redakcji portalu Deutsche Tolkien Gesellschaft e.V, Shipper zaskoczył rozmówców i zdradził, że pierwszy sezon serialu ma liczyć aż 20 odcinków. Jest to dość duża liczba, zwłaszcza jeżeli spojrzymy sobie na takie HBO, gdzie większość flagowych seriali ma około 12 odcinków na serie.

To logiczne, że starasz się nagrać wszystkie możliwe sceny z jednego miejsca od razu, by nie było potrzeby do niego wracać. To jednak wiąże się z faktem, że całość musi zostać rozpisana i zaplanowana od początku filmowania. Potrzeba wiedzieć jakie będzie zakończenie. W pierwszym sezonie ma być 20 odcinków, więc dopóki nie ustalą końcówki, nie mogą zacząć produkcji.

A jak Wam odpowiada taka ilość epizodów? Znajdujecie czas, by oglądać kolejne sezony długich serii telewizyjnych, czy może preferujecie miniseriale, liczące zwykle po 3 odcinki?

Więcej o kinie na naszym portalu:

 

Tagi: amazon Lord of The Rings serial tv series Władca Pierścieni