Resident Evil 5 najlepiej sprzedającym się horrorem. Wyśmienity wynik Dying Light

Gry
1663V
Resident Evil 5 najlepiej sprzedającym się horrorem. Wyśmienity wynik Dying Light
Iza Łęcka | 02.08.2019, 10:16

Resident Evil to klimatyczny horror, którego kolejne odsłony cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem graczy na całym świecie. Capcom ma kurę znoszącą złote jaja - zgodnie z rankingiem NPD to Resident Evil 5 wygrywa kolejne rozdanie.

Fani konsolowej rozgrywki nie mogą narzekać na wiele klimatycznych tytułów, które niejednokrotnie mogą przestraszyć. Niezaprzeczalnie to seria Resident Evil posiada klimat, który od 1996 roku przenosząc na ekran historię o tajemniczym wirusie, wgniata nas w fotel.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wszystko to ma swoje potwierdzenie w wynikach sprzedaży. Analityk NPD, Mat Piscatella ujawnił dzięki swoim mediom społecznościowym listę największych bestsellerów z gatunku survival horrorów na rynku amerykańskim. Nikogo nie powinno dziwić, że to seria Resident Evil zdominowała całkowicie ranking. Na pierwszym miejscu uplasował się Resident Evil 5.

Co ciekawe, odnotowuje się bardzo duże zainteresowanie remakiem Resident Evil 2, który premierę zaliczył w styczniu 2019 roku. Gdyby połączyć wyniki sprzedaży remaku i oryginalnej historii, to ta część byłaby liderem rankingu. 

Również Dying Light zostało wyróżnione – pozycja wrocławskiego studia osiągnęła wysokie trzecie miejsce. Dying Light opowiadający o epidemii tajemniczego wirusa wywołującego apokalipsę zombie, który wystartował w 2015 roku nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem graczy. Techland również nie zamierza zapominać o tytule – pomimo wszelkich prac nad drugą odsłoną serii, twórcy zapowiedzieli kolejne DLC.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter.com

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper