Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.07.2019 15:32
Apex Legends bohaterowie
458V

Apex Legends Preseason Invitational w Polsce. Turniej z pulą 500 tysięcy dolarów

Electronic Arts i Respawn Entertainment właśnie potwierdziły duży turniej Apex Legends. Już we wrześniu najlepsze drużyny przyjadą do Krakowa, by zaprezentować się przed szeroką publicznością. Zawodnicy zawalczą o 500 000 dolarów.

Respawn Entertainment małymi krokami rozwija Apex Legends. Najlepsi gracze z całego świata już wkrótce otrzymają szansę zaprezentowania swoich umiejętności w dużym turnieju. W dniach 13-15 września Kraków odwiedzi 80 drużyn, których zawodnicy zawalczą o puchar i 500 000 dolarów.

Todd Sitrin, pełniący funkcję starszego wiceprezesa i dyrektora generalnego, zapowiedział wydarzenie następującymi słowami:

„Kiedy utworzyliśmy dział rywalizacji e-sportowej w grach EA, pragnęliśmy z każdego gracza uczynić gwiazdę, budując rozrywkę przyciągającą miliony graczy i widzów. Dziś oficjalnie poszerzyliśmy rywalizację e-sportową EA o Apex Legends, grę, która miała jedną z największych premier w historii, a którą do dziś napędza pełna pasji globalna społeczność. Apex Legends Preseason Invitational stanowi kolejny kluczowy krok w naszej e-sportowej przygodzie”. 

Kilka słów dodał Chad Grenier, kierownik projektu:

„Współzawodnictwo to istota Apex Legends, a niniejsze wydarzenie pozwoli zaprezentować grę w pełnej krasie. Apex Legends Preseason Invitational przybliża naszą wizję w stronę konkretnej rywalizacji, gdzie pierwsze skrzypce gra cała społeczność. Wciąż sprawdzamy nowe możliwości, dzięki którym gracze oraz widzowie mogą doświadczyć Apex Legends, i nie możemy się już doczekać tego wydarzenia”. 

Respawn Entertainment przedstawiło system rozgrywek – w tym wypadku wszystkie drużyny zawędrują do drabinki podwójnej eliminacji. Po każdej rundzie rezultaty zdobyte przez formacje zadecydują o tym, czy zespół będzie kontynuował rozgrywkę wśród zwycięzców, spadnie do drabinki przegranych lub zostanie całkowicie wyeliminowany z gry. Sytuacja zmieni się w momencie, gdy na placu boju pozostanie już tylko dwadzieścia trzyosobowych formacji.

Chcecie wziąć udział w zawodach? Drużyny mogą aplikować o zaproszenie do Apex Legends Preseason Invitational, wysyłając wiadomość na adres

ApexLegendsPreseason -at- ea dot com
. W treści wiadomości należy podać swoje Origin ID wraz z powiązanymi adresami mailowymi. Wkrótce otrzymamy szczegóły dotyczące oglądania imprezy – w domowym zaciszu oraz w Krakowie.

Więcej o grach Electronic Arts:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment