PlayStation 5 w MediaMarkt! Duża cena PS5 zaprezentowana przez Szwedów

Gry
61615V
PlayStation 5 w MediaMarkt! Duża cena PS5 zaprezentowana przez Szwedów
Wojciech Gruszczyk | 29.07.2019, 15:21

Szwedzki oddział MediaMarkt chce mieć pewność, że każdy zainteresowany PlayStation 5 w dniu premiery otrzyma konsolę Japończyków. To właśnie z tego powodu rozpoczęto zbieranie zamówień przedpremierowych... Choć konsola nie została oficjalnie zaprezentowana.

Nadal czekamy na prezentację PlayStation 5, która według niektórych plotek może nadejść pod koniec roku – Sony może pokazać wstępne informacje o urządzeniu, by na przyszłorocznym E3 w pełni odsłonić sprzęt.

Dalsza część tekstu pod wideo

PlayStation 5 w Media Markt 

Możemy mieć oczywiście pewność, że urządzenie powstaje, więc... MediaMarkt rozpoczął zbieranie zamówień przedpremierowych. Szwedzi wycenili konsolę na 9999 szwedzkich koron (około 950 euro), czyli... 4045 zł!

Jest to oczywiście placeholder, który pewnie nie oznacza, że konsolę kupimy za ponad 4 tysiące, jednak jak widać niektórzy już się przygotowują na sporą cenę urządzenia. W Sieci wciąż możecie na trafić na dwie plotki: część informatorów zapowiada bardzo drogi sprzęt, a niektórzy uważają, że Sony może pójść drogą PlayStation 4.

Jak będzie w ostateczności? Nie możemy zapomnieć, że PlayStation 5 ma zostać wyposażony w porządne podzespoły, których wyprodukowanie i wrzucenie do obudowy ma sporo kosztować. Firma stawia na nową generację części od AMD i w dodatku zamierza zaoferować specjalnie skrojony pod konsolę dysk SSD.

Szwedzi znają cenę PS5? Raczej nie...

Pytanie pozostaje jedno – czy Szwedzi już dzisiaj mogą znać cenę PlayStation 5? Raczej nie, jednak firma może już teraz przygotowywać się na pierwsze zamówienia przedpremierowe. Nie możemy zapomnieć sytuacji z premiery PlayStation 4 – konsoli zabrakło i wielu graczy jeździło od sklepu do sklepu w poszukiwaniu wolnych egzemplarzy.

Media Markt wrzucając już teraz do swojej oferty konsole może oczywiście sprawdzić zainteresowanie... Choć aktualna (duża) cena powinna odstraszyć wielu potencjalnych klientów. Mimo wszystko nie możemy zapomnieć jednego – PS4 kupiliśmy w bardzo dobrej cenie już w dniu premiery, ale konsola od debiutu nie prezentowała oczekiwanej mocy. Czy w tej sytuacji Sony zdecyduje się na zupełnie inny wariant (bardzo mocne i drogie urządzenie)? Trudno powiedzieć.

Szefowie największych sieci sklepów na pewno otrzymają znacznie wcześniej informacje o PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett – w końcu firmy muszą zadbać o miejsce w magazynach oraz odpowiednią promocję – jednak trudno oczekiwać, by już teraz (na około 15-18 miesięcy przed premierą?) Sony komukolwiek zdradzało szczegóły konsoli.

Ile maksymalnie możecie zapłacić za next-gena od PlayStation? Zapraszam do ankiety.

PlayStation 5 cena

Warto sprawdzić:

Źródło: MM

Komentarze (295)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper