Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2019 14:21
Cykl Inkwizytorski Piekara
1761V

Cykl Inkwizytorski z dużą dotacją. Gra na podstawie książek Piekary trafi nawet na PlayStation 5

W Polsce mamy wielu wyjątkowych twórców fantastyki i kolejne uniwersum spróbuje swoich sił w branży gier. The Dust znalazło inwestora, który pomoże sfinansować produkcję na podstawie książek Jacka Piekary.

W marcu miałem okazję wspomnieć o ciekawej sytuacji. Wrocławskie studio The Dust podpisało wstępną umowę z Jackiem Piekarą, dzięki której twórcy mogą przygotować grę na podstawie „Cyklu Inkwizytorskiego”. Teraz możemy potwierdzić, że deweloperzy znaleźli inwestora.

Cykl Inkwizytorski na konsolach i PC. Powstaną gry na podstawie świata Jacka Piekary

The Dust potwierdziło znalezienie inwestora, który wyłoży 3 mln zł (wypłacane w transzach od lipca 2019 roku do stycznia 2022 roku) pomoże przygotować produkcję przeznaczoną na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i PC. Sytuacja jest bardzo interesująca, ponieważ wsparcie pozwoli stworzyć większość projektu:

„Pieniądze pozyskane od inwestora będą bardzo dużym wsparciem produkcji gry na motywach powieści Jacka Piekary i pozwolą nam na realizację większej części założeń produkcyjnych. – komentuje Jakub Wolff, prezes The Dust SA.”

Na dokładne szczegóły dotyczące tytułu musimy jeszcze zaczekać, jednak już 12 września odbędzie się konferencja, na której The Dust oraz Jacek Piekara przedstawią szczegóły.

„Zdobyte finansowanie pozwoli nam rozpocząć prace nad projektem. Wraz z Jackiem Piekarą zapraszamy 12 września na konferencje podczas której opowiemy o projekcie oraz przedstawimy efekty pierwszych prac – komentuje Jakub Wolff, prezes The Dust SA.”

Możemy mieć nadzieję, że The Dust nie zawiedzie szerokiej publiczności, a wkrótce o świecie wykreowanym przez Jacka Piekarę dowiedzą się kolejni odbiorcy. Pytanie pozostaje jedno – czy także tym razem pisarz powie znamienne „gra narobiła mi mnóstwo smrodu i gówna”? ;)

Źródło: https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/the-dust-ma-inwestora-ktory-sfinansuje-gre-na-motywach-ksiazek-jacka-piekary,akcje,243361

Tagi: Cykl Inkwizytorski jacek piekara piekara The Dust