Iza Łęcka Iza Łęcka 29.07.2019 07:00
Ellie The Last of us 2
3490V

Stray’s Cross to nowe IP Naughty Dog dla PS5? The Last of Us 2 może zadebiutować później niż sądzimy

Prace nad The Last of Us 2 zmierzają ku końcowi, więc Naughty Dog najprawdopodobniej rozpoczyna już przygotowania do rozwoju świeżego projektu. Nowa gra o tytule kodowym Stray’s Cross została podobno przestawiona włodarzom PlayStation, którzy zaaprobowali przygotowanie produkcji.

Naughty Dog powinno kończyć prace nad The Last of Us 2. Gra według ostatnich przecieków zadebiutuje w lutym 2020 roku, choć podobno potrzeba więcej czasu na dopracowanie gry. Podczas spotkania, na którym pojawili się szefowie marketingu PlayStation oraz kierownicy Naughty Dog, ustalono ostateczną datę premiery: 22 maja 2020 roku.

Nie jest to potwierdzona wiadomość, bo wciąż czekamy na jakiekolwiek ruchy Sony, jednak studio ma już plany na przyszły projekt. Podczas narady ustalono nie tylko dodatkowy czas na dopracowanie animacji, tekstur oraz zawartości The Last of Us, ale także Naughty Dog miał zaprezentować pierwsze informacje o swoim nowym IP.

Deweloperzy planują przygotowanie opowieści o tytule kodowym Stray’s Cross. Jest to przygodowa gra akcji z perspektywy pierwszej osoby, która podobnie jak w przypadku ostatnich tytułów Naughty Dog ma zaprezentować graczom dwóch bohaterów. Pierwszą jest utalentowana pani naukowiec, która fascynuje się zagadnieniami naukowymi w obszarze czasu i przestrzeni – to właśnie ona ma natrafić na dokumenty dotyczące tajemnego konfliktu istniejącego od lat i mogącego zagrozić naszej cywilizacji.

Partnerem kobiety zostanie poszukiwany przestępca, były robotnik budowlany, który próbując chronić swojego przyjaciela podczas strzelaniny z policją, trafią niesłusznie do więzienia. Fabuła ma koncentrować się na relacji obu bohaterów, którzy wspólnymi siłami będą starali się rozwikłać zagadkę i „odzyskać, to za czym tęsknią”.

Stray’s Cross ma trafić na PlayStation 5, chociaż obecnie znajduje się w bardzo wczesnej fazie projektowania. Pragnę podkreślić, że nie są to potwierdzone informacje, ale możemy mieć pewność, że wewnętrzne studia Sony już opracowują gry na next-geny.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://gametransfers.com/the-last-of-us-2-release-date-strays-cross-rumor/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II