Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 28.07.2019 12:50
Zbigniew Boniek zamierza powołać polską reprezentację w e-sporcie
1209V

Zbigniew Boniek zamierza powołać polską reprezentację w e-sporcie

E-sport rozwija się w niezwykle szybkim tempie, co dotyczy się również polskiej sceny sportów elektronicznych. Trend ten dostrzegł nawet sam Zbigniew Boniek i zapowiedział, że powoła polską reprezentację w tej dziedzinie.

Zbigniew Boniek był rewelacyjnym piłkarzem, świetnym trenerem i jest dobrym prezesem PZPN, jednakże społeczność graczy raczej nie darzy go ostatnio zbyt wielką sympatią. Wszyscy zapewne pamiętacie jeszcze o tym, jak w 2018 roku legendarny Zibi nazwał e-sport zjawiskiem pewnej patologii.

Następnie zaś sprawa ucichła, a PZPN jak gdyby nigdy nic się nie stało, wystartował z oficjalną ligą Fify pod nazwą Ekstraklasa Games. Jak widać nawet najwięksi sceptycy powoli zmieniają zdanie i zaczynają dostrzegać w e-sporcie ogromne pieniądze, po które warto się schylić niezależnie od swoich poglądów.

Teraz zaś Zbigniew Boniek zapowiedział, że już w sierpniu powoła polską reprezentację w e-sporcie. Co to zatem oznacza? Całkiem możliwe, że szykuje się coś na zasadzie cyfrowego Mundialu, dlatego dostaniemy oficjalną reprezentację w FIFA 20. Z drugiej zaś strony hasło e-sport jest dosyć szerokie i równie dobrze, może to być jakaś polska drużyna w CS-a, Fortnite, League of Legends, czy inną popularną grę.

Źródło: Twitter

Tagi: