Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.02.2019 10:40
Ekstraklasa Games
888V

Ekstraklasa Games to największy turniej FIFA 19 w Polsce

Jeszcze do niedawna Zbigniew Boniek wspominał o esporcie jako „świadectwie pewnej patologii”, a Ekstraklasa właśnie potwierdziła wszystkie ostatnie plotki. Już wkrótce ruszy Ekstraklasa Games i będzie to zdaniem organizatorów „największy w historii turniej gry FIFA w Polsce”.

Większość zachodnich lig piłki nożnej ma swoje „e-odpowiedniki” i właśnie mogę potwierdzić szczegóły Ekstraklasa Games. Organizatorzy współpracują z EA Sports, więc będzie to jedyny polski turniej, który pozwoli zdobyć punkty w rankingu FIFA 19 Global Series – to najlepsza przepustka do FIFA eWorld Cup 2019.

Zbigniew Boniek: esport to świadectwo pewnej patologii

"Ekstraklasa chce być obecna w różnych społecznościach i poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą promować polską ligę. Dostrzegamy, że esport to rzeczywistość, która już nie tylko dynamicznie się rozwija, ale która stała się ważną częścią życia młodych ludzi. Podczas dwóch dotychczasowych edycji turnieju EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup, zainteresowanie projektem przekroczyło nasze oczekiwania, zarówno ze strony kibiców, jak i potencjalnych sponsorów. Organizacja turnieju dla wszystkich graczy jest więc dla nas krokiem oczywistym, a wręcz koniecznym."

Powyższe słowa wypowiedział Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A i warto w tym miejscu podkreślić, że Ekstraklasa Games zapewni rozgrywki dla wszystkich graczy: amatorów oraz profesjonalistów.

Zainteresowani mogą wyrazić chęć uczestnictwa w rozgrywce za pomocą strony EkstraklasaGames.org, a kwalifikacje odbędą się w dniach 5-21 marca. Należy zaznaczyć, że organizatorzy zdecydowali się na wspieranie dwóch platform, więc rywalizacja odbędzie się na PlayStation 4 i Xboksie One.

„W ramach kwalifikacji, jakie odbędą się w dniach 5-21 marca, rozegrane zostaną 32 turnieje online: dla kibiców wszystkich 16 klubów Ekstraklasy na dwóch konsolach: PlayStation 4 i Xbox One. Kwalifikacje odbędą się w systemie play-off, a udział w nich mogą wziąć wszyscy gracze FIFA 19, którzy mają co najmniej 16 lat. Zwycięzcy kwalifikacji będą reprezentować swoje kluby od 30 marca w fazie ligowej. Każdy z 16 zespołów będzie reprezentowany w sumie przez czterech graczy (dwóch na PlayStation, dwóch na Xbox). Obowiązywał będzie tryb gry 1 vs 1, w formule gry online FIFA Ultimate Team. Kluby rozegrają w sumie 30 meczów - 8 najlepszych teamów weźmie udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 26 maja. Zwycięski klub zostanie mistrzem Ekstraklasa Games. ”

Kilka słów na temat wydarzenia powiedział również Konrad Wójciński, Marketing & Communications Manger w Electronic Arts Polska:

„Ekstraklasa jako kolejna liga piłkarska dołącza do ekskluzywnego grona oficjalnych lig partnerskich EA SPORTS. Jest to dla nas strategiczny projekt, który pozwoli wejść polskiej scenie FIFA na jeszcze wyższy poziom. Cieszy nas zaangażowanie samej Ekstraklasy jak i wszystkich klubów oraz fakt, iż dostrzegają one potencjał esportu w Polsce. Jest to również świetna informacja dla polskich graczy FIFA. Dzięki temu turniejowi mogą oni dołączyć do oficjalnej klubowej rywalizacji i walczyć o punkty, które w konsekwencji mogą umożliwić im awans na tegoroczne globalne finały FIFA eWorld Cup 2019™”

Faza ligowa i wielki finał będą transmitowane przez Polsat Games.

Ekstraklasa Games rozgrywki

Źródło: http://ekstraklasa.org/aktualnosci/rusza-ekstraklasa-games-najwiekszy-turniej-ea-sports-fifa-19-w-polsce-13560

Tagi: EA Sports ekstraklasa ekstraklasa games Electronic Arts FIFA 19