Iza Łęcka Iza Łęcka 26.07.2019 07:30
FIFA 20 City vs Borussia
2068V

FIFA 20 ze zmianami w Wirtualnych Klubach. EA Sports pokazuje nowości

EA Sports kontynuuje prezentację nowości przygotowanych do FIFA 20. Twórcy w przypadku najnowszej odsłony nie skupiają się wyłącznie na oczekiwanej i promowanej piłce ulicznej, za to nawet fani Wirtualnych Klubów mogą liczyć na modyfikacje.

EA Sports musi gasić pożar wywołany utratą Juventusu, ale karawana jedzie dalej, więc twórcy w międzyczasie prezentują nowości przygotowane dla poszczególnych trybów. Nowości w Wirtualnych Klubach prezentują się całkiem nieźle.

FIFA 20 nowości w Wirtualnych Klubach

EA Sports zdaje sobie sprawę, jak ważnym czynnikiem Wirtualnych Klubów jest stworzenie własnego bohatera, więc zdecydowano się dopracować ten element. Teraz będziemy tworzyć ogólny awatar (nie tylko dla Pro Clubs), a przykładowo podczas projektowania twarzy skorzystamy z czterech kwadratów – za ich pomocą mamy dostosować każdy element facjaty.

Twórcy doprowadzą do FIFA 20 wszystkie wcześniej zaproponowane opcje kreacji zawodnika, wykorzystując nawet opinie zwrotne od fanów – w tytule pojawią się nowe pozycje (LF/RF, LM/RM, RWB/LWB). W grze zostanie zaimplementowany odświeżony system progresji – teraz głębsze znaczenie będzie miało przemyślane ustawienie się na boisku. Sytuacja podczas meczu będzie wpływać na poszczególne atrybuty piłkarza.

FIFA 20 Wirtualne Kluby 1

 

FIFA 20 Wirtualne Kluby 1

 

Już podczas pierwszego meczu poczujemy również odmieniony system wytrzymałości, który został dopracowany – autorzy zaproponują „system ryzyka i nagrody”. Okazuje się, że teraz rozwijając przykładowo szybkość zaniedbany inne atrybuty fizyczne. Każdy piłkarz rozpocznie przygodę w Pro Clubach od oceny 80, a następnie rozpocznie się walka o każdy punkt. Deweloperzy dorzucają do trybu ponad 30 dodatkowych cech, które mają zapewnić nowy poziom wrażeń.

FIFA 20 korzysta z rad graczy

W Wirtualnych Klubach dostrzeżemy także dopracowaną transmisję – EA dorzuca nowe powtórki, znaki wodne na ekranie, banery klubowe, nowe logo Pro Clubów. Typy będą miały teraz unikalne kolory w zależności od meczu (towarzyski, puchar, liga). Studio pozwoli także na stworzenie nowych cieszynek, ponieważ kamera nie będzie stricte zawieszona na strzelcu – otrzymamy szansę pokazania całego zespołu.

FIFA 20 Wirtualne Kluby 4

 

FIFA 20 Wirtualne Kluby 3

 

Świetną decyzją jest na pewno dorzucenie dwóch nowych wariantów – Elektronicy wprowadzają do Wirtualnych Klubów House Rules Cups, który został dodany do Kick-Off w poprzedniej odsłonie. Teraz stary puchar będzie zastąpiony nowym – w tym wypadku systematycznie otrzymamy szansę sprawdzenia swoich umiejętności w niestandardowych wyzwaniach. W grze pojawi się także Practice Match, dzięki któremu przetestujemy swoje zdolności w meczu przeciwko SI – sztuczną inteligencję dostosujemy wybierając jej poziom (od 80 do 99).

Twórcy usunęli znany bug „Any Stamina”, automatycznie do muru trafią najwyżsi piłkarze, bramkarz kapitan nie będzie miał teraz wpływu na mecze, a zawodnicy otrzymają szansę oglądania całej celebracji po zdobyciu pucharu. W grze pojawi się 25 nowych, konfigurowalnych zestawów strojów i ponad 150 nowych herbów do wyboru.

FIFA 20 Wirtualne Kluby 5

Więcej o serii FIFA:

Źródło: EA Sports

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 20