Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.07.2019 18:38
Control w złocie
1538V

Control to wielki przełom dla Remedy. Gra w złocie

Remedy Entertainment zakończyło prace nad Control. Reżyser gry podsumował projekt i jedna wiadomość pokazuje wagę produkcji. Twórcy rozpoczęli nowy rozdział w swojej historii i już wkrótce zapoznamy się z zupełnie nowym IP.

27 sierpnia odbędzie się premiera Control. Będzie to niezwykle ważne wydarzenie dla Remedy Entertainment i twórcy na 34 dni do premiery zakończyli główne prace nad tytułem. Finowie wypalili dzisiaj „złotą płytkę”, której kod wyląduje teraz w tłoczniach. Następnie wypakowane zawartością pudełka trafią do graczy z całego świata.

Wiadomość o zakończeniu prac nad Control potwierdził Mikael Kasurinen, reżyser gry, który miał okazję pracować także przy Quantum Break, Battlefield 4, Max Payne, Alan Wake i Max Payne 2. Deweloper podsumował pracę następującymi słowami:

„Stało się. Nowe IP, nowa technologia, nowa struktura gry, nowy kierunek, trzy platformy. I trzy lata. Co za osiągnięcie najlepszego zespołu deweloperskiego na świecie!”

Sytuacja jest naprawdę wymowna, ponieważ deweloperzy dotychczas byli znani z bardzo długiego kreowania kolejnych przygód. Zespół zazwyczaj się nie śpieszył, ale teraz pracuje na własny rachunek.

Twórcy stawiają podwaliny pod kolejne produkcje – Remedy Entertainment chce w przyszłości kreować więcej produkcji, które mają trafiać do szerszego grona odbiorców. Czy to ma sens i takie działanie osiągnie oczekiwany sukces? Przekonamy się już wkrótce.

Więcej o Control:

Źródło: Twitter

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment