Tytus Stobiński Tytus Stobiński 23.07.2019 12:48
PS Vita
3131V

PlayStation Vita dostaje aktualizację systemu o numerze 3.71. Sony walczy do końca

PlayStation Vita staje się powoli prawdziwym elektronicznym zombie, a Sony wraz z początkiem roku zakończyło jej produkcję w Japonii. Nie przeszkadza to jednak korporacji walczyć z piractwem do ostatnie tchu tego zmarnowanego handhelda.

PlayStation Vita ukazała się w Europie przeszło 7 lat temu i z miejsca wydawała się interesującym sprzętem o solidnych bebechach. Niestety, brak wsparcia w postaci regularnie dostarczanych produkcji spowodował to, co zwykle powoduje w przypadku konsol - powolną śmierć na oczach producenta. Nie tak dawno, Iza pisała Wam o tym, że nadchodzący, 2020 rok będzie prawdopodobnie końcem historii tej przenośnej konsolki. 

PlayStation Vita dokona żywota w 2020 roku. Sony ma zakończyć wsparcie konsoli

Dziś jednak pojawiła się informacja o tym, że Sony wypuściło nową aktualizację systemu dla Vity. Ta o numerze 3.71, łata kolejne dziury w systemie i blokuje możliwość uruchamiania gier i programów z tzw. niewiadomego źródła. Update z pewnością nie wychodzi przypadkowo. Ostatnio dość głośno było o nowym "jailbreaku", za sprawą którego odkryto dziury w wersji systemowej 3.70. Te oczywiście, pozwoliły na swobodną instalację pirackiego oprogramowania, więc Sony postanowiło czym prędzej zareagować. Zobaczymy, czy i tym razem system zostanie złamany.

Więcej na temat Sony na naszym portalu:

Źródło: https://www.reddit.com/r/vitahacks/comments/cgmk60/vita_firmware_371_release/

Tagi: handheld playstation vita software vita