Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.03.2019 18:45
PlayStation Vita umarła. Definitywny koniec produkcji konsoli
3690V

PlayStation Vita umarła. Definitywny koniec produkcji konsoli

Miesiąc temu Sony zaznaczało, że "niedługo" zakończą się świeże dostawy PlayStation Vita nawet dla rynku japońskiego. Cóż, klamka zapadła definitywnie dla tego poczciwego handhelda.

Ostatnimi modelami PlayStation Vita, które pozostawały w produkcji, były PCH-2000 ZA11 i PCH-2000 ZA23, sprzedawane wyłącznie w Japonii. Sony poinformowało dzisiaj na oficjalnej stronie, że definitywnie zakończono produkcję tych konsol dla rynku japońskiego, co oznacza śmierć PlayStation Vity. Jeśli ktoś chce jeszcze kupić swój egzemplarz tego udanego mobilnego hardware'u, to musi korzystać ze starych zapasów sklepowych (lub oczywiście z używanych egzemplarzy).

Sony zapowiada koniec produkcji Vity

PlayStation Vita debiutowała na rynku w grudniu 2011 roku. Po sporych początkowych sukcesach sprzęt został porzucony przez europejski i amerykański oddział Sony. Vita rozwijała się w ostatnich 2 latach praktycznie tylko dzięki japońskim deweloperom, ale teraz - w momencie gdy Sony zakończyło produkcję sprzętu - można spodziewać, że od Vity odwrócą się nawet najbardziej zdeterminowani deweloperzy z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Źródło: https://www.jp.playstation.com/psvita/product-lineup/

Tagi: koniec produkcji playstation vita sony vita