Tytus Stobiński Tytus Stobiński 19.07.2019 11:44
LPDDR5 Chipset
958V

Samsung rozpoczął produkcję LPDDR5 - bardzo szybkich pamięci do smartfonów.

Samsung zaprezentował nowe pamięci do telefonów, które będą znacznym skokiem względem dostępnych obecnie na rynku podzespołów. Rewolucja nadchodzi?

Nowy czip dla sprzętów mobilnych o nazwie 12GB LPDDR5 zaczął być dopiero produkowany, a pierwsze urządzenia z nim dostępne mają pojawić się na rynku w ciągu kilku miesięcy. Niestety, nowe pamięci ominą nadchodzącego Samsunga Galaxy Note 10 / 10 PLUS. Jest to spowodowane również tym, że nadchodzący flagowiec będzie prawdopodobnie korzystał z procesora Snapdragon 855 lub też 855 PLUS, a te nie posiadają wsparcia dla pamięci LPDDR5. 

Za szybkie ładowanie w Samsungu Galaxy Note 10 Plus zapłacimy dodatkowo

Z pewnością jednak możemy oczekiwać nowej technologii w Galaxy S11, zwłaszcza przy informacjach, które do nas docierają o tym, jakoby Qualcomm przygotował już projekt procesora wspierającego zarówno 5G jak i też LPDDR5. Jak gwarantuje Samsung, nowa technologia wykorzysta z czasem w pełni korzyści standardu 5G oraz możliwości SI. Pamięć ta, pozwala na transfer o prędkości 5500MB/s, co stanowi spory skok w porównaniu do obecnych 4266MB/s w LPDDR4X DRAM użytych choćby w Samsungu Galaxy S10. Co więcej, nowy czip jest o 30 procent mniej energochłonny, a wszystko za sprawą lepszej integracji układu scalonego z zegarem. Szykuje się więc mała rewolucja.

Warto się również zapoznać z:

 

Tagi: 5G lpddr5 Samsung Samsung Galaxy Note 10 samsung galaxy s10