Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.12.2018 08:58
Spider-Man od Insomniac Games zostanie przeniesiony na komiks. Marvel rozbuduje historię
928V

Spider-Man od Insomniac Games zostanie przeniesiony na komiks. Marvel rozbuduje historię

Sukces Spider-Mana dostępnego wyłącznie na PlayStation 4 został dostrzeżony nawet przez włodarzy Marvela. Specjaliści otrzymali za zadanie rozwinięcie historii, która zostanie przedstawiona w serii komiksów.

Spider-Man to jedna z najpopularniejszych tegorocznych premier. Tytuł osiągnął fantastyczne wyniki w Stanach Zjednoczonych oraz Europie, więc Marvel podjął decyzję dotyczącą przeniesienia historii.

Spider-Man: Uniwersum bije rekordy i zbiera same pochwały w recenzjach

Bill Rosemann – dyrektor wykonawczy Marvel Comics – ogłosił nową serię. Firma postanowiła zaprezentować historię napisaną przez Insomniac Games, ale Dennis Hopeless otrzyma możliwość rozbudowania wydarzeń. W dodatku seria komiksów obejmie fabularne dodatki.

Spider-Man: City At War trafi na półki sklepowe w marcu 2019 roku. Za rysunki będzie odpowiadał Michele Bandini, a okładkami zajmie się Clayton Crain – warto zauważyć, że trzy nazwiska to doświadczeni twórcy. Hopeless miał okazje napisać historię do między innymi All-New X-Men, Spider-Woman, Amazing Spider-Man, All-New Captain America, czy też Cable and X-Force.

Zaangażowanie znanych autorów pozwala przypuszczać, że Marvel chce zająć się wydarzeniami w odpowiedni sposób i nie będzie to wyłącznie proste żerowanie na popularności produkcji z PlayStation 4.

Źródło: Twitter

Tagi: Insomniac Games marvel marvel comics Sony Computer Entertainment Spider-Man (2018)

Nie przegap