Iza Łęcka Iza Łęcka 18.07.2019 09:02
bohaterowie splatoon 2
632V

Splatoon 3 nie powstanie? Nintendo nie jest pewne przyszłości serii

Jesteście fanami serii Splatoon i czekacie na trzecią odsłonę serii? Jeżeli na Wii U zagrywaliście się w pierwszy tytuł, a Joy-Cony Switcha aż powycierały się od zużycia podczas ogrywania drugiej części, to nie mamy dla Was dobrej wiadomości. Nintendo jak na razie nie stawia na trzecią odsłonę tej marki.

Splatoon na Wii U jest swego rodzaju odkryciem – niezwykła grywalność, mechanika i wartka akcja zmagań połączona z przyjemną oprawą wizualną przyniosły ogromny sukces grze. Pierwsza odsłona została wysoko oceniona, osiągając poziom 81% (Metacritic). Dzięki pełnoprawnej kontynuacji serii na Nintendo Switcha, od 2017 roku trzecioosobowa strzelanka dla całej rodziny cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W japonii Splatoon 2 jest najlepiej sprzedającą się pozycją na przełącznika.

Nintendo jednak powoli kończy z przygodę z sieciowym hitem – ogłaszając finałowy Splatfest – a w planach na przyszłość japońskiej korporacji niejasna jest pozycja Splatoona.

W wywiadzie dla Weekly Famitsu, Hisashi Nogami zapowiedział brak jakichkolwiek planów dotyczących trzeciej serii:

"Mówiąc o planach na przyszłość, pomyślimy o tytule po tym, jak wszystko się skończy (wsparcie dla Splatoon 2- red.). Nie jesteśmy jeszcze na etapie, na którym możemy złożyć obietnicę, ale chcielibyśmy w jakiś sposób oddać przysługę wielu fanom, którzy nas wspierali."

Niestety, Splatoon 3 nie jest obecnie w fazie rozwoju. Twórcy jeszcze dość mocno koncentrują się na ostatnich formach wsparcia Splatoona 2, co sugerując się wszelkimi zyskami otrzymanymi z tytułu wydaje się rozsądną decyzją. Nogami jednak nieco pobudza ciekawość oddanych fanów serii:

"Jeśli nadal będziesz nas wspierał, może się to przerodzić w rzeczywistość."

Na naszym portalu polecamy także:

Źródło: https://gamingbolt.com/splatoon-3-not-yet-in-development-says-series-producer?fbclid=IwAR3gfLu_Dvllmjh4l_hUqAgsLyspxGm1q8roMdvw-WHmOYhAQ05kKCzDx2M

Tagi: Nintendo nintendo Switch splatoon 2 splatoon3