Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 09.06.2019 11:29
Splatoon 2. Nintendo hucznie zapowiada ostatni Splatfest
769V

Splatoon 2. Nintendo hucznie zapowiada ostatni Splatfest

Splatoon 2 jest jednym z największych sieciowych hitów Nintendo i tytułem, dla którego wiele osób zakupiło Switcha. Niestety już niebawem tytuł dostatnie ostatnie duże wydarzenie. Końcowy Splatfest nazwano zatem "Splatocalypse".

Pierwsze Splatoon pokazało, że można zrobić dobrą trzecioosobową strzelankę dla całej rodziny, zaś Splatoon 2 utwierdziło nas tylko w przekonaniu, że taka formuła ma ogromny potencjał na rozwój.

Spyro Reignited Trilogy na Nintendo Switch jeszcze w tym roku

Po blisko 2 latach wsparcia Nintendo postanawia zakończyć przygodę ze swoim sieciowym hitem i szykuje dla fanów wielki finałowy Splatfest. W zaplanowanym na dni 18-21 lipca wydarzeniu staną naprzeciwko siebie siły Chaosu oraz Porządku, które walczyć będą o chwałę i wieczną sławę.

No może nie taką wieczną, ale i tak będzie fajnie. Powstaje jednak zatem bardzo ważne pytanie - czy Splatoon 2 nie będzie miało więcej aktualizacji? Być może tak się stanie, ale Japończycy na pewno nie są tak nierozważni, aby zostawić na pastwę losu tak duży hit. Z drugiej zaś strony może szykują już dla nas Splatoon 3 bądź inny tytuł oparty na sieciowym strzelaniu, więc pragną przerzucić fanów z jednej produkcji do kolejnej. Odpowiedź poznamy już we wtorek podczas Nintendo E3 2019 Direct.

Źródło: YouTube

Tagi: Nintendo splatoon 2