Iza Łęcka Iza Łęcka 15.07.2019 09:41
spider-man oglądalność
1670V

Spider-Man: Daleko od domu zalicza kolejny udany weekend. Avengers zbliża się do Avatara

„Spider-Man: Daleko od domu” przyciąga pajęczą mocą kolejnych widzów. Film Sony nadal cieszy się dobrym zainteresowaniem - opowieść wyreżyserowana przez Jona Wattsa zbliża się do pierwszego miliarda w Box Office.

Marvel Cinematic Universe zostało rozbudowane o kolejną żyłę złota. „Spider-Man: Daleko od domu” cieszy się pozytywnym zainteresowaniem na całym świecie. Film ponownie zajął pierwsze miejsce w Box Office.

Przeczytajcie naszą recenzję Spider-Man: Daleko od domu

„Spider-Man: Daleko od domu” nie oddał złota w rankingu, nawet pomimo sporego 51% spadku zainteresowania względem pierwszego tygodnia. W Ameryce film zarobił 45,3 mln dolarów i tym samym mieszkańcy Stanów Zjednoczonych wydali już na produkcję Sony ponad 274 mln dolarów. Sytuacja wygląda jeszcze lepiej na pozostałych rynkach – w tym wypadku widzowie dorzucili do puli 100 mln dolarów.

Po 17 dniach od emisji, „Spider-Man: Daleko od domu” wygenerował 847 mln dolarów, co prowadzi do uplasowania się na trzecim miejscu w kategorii najbardziej dochodowej produkcji z uniwersum Spider-Mana – jedynie „Spider-Man: Homecoming” (880 mln) i „Spider-Man 3” (890 mln) mogą pochwalić się lepszymi wynikami. Najnowszy film z MCU bez problemu pobije te rezultaty w przeciągu najbliższych dni.

Mieszkańcy Chin nadal najchętniej oglądają produkcję (na arenie zagranicznej). Na tym rynku „Spider-Man: Daleko od domu” osiągnął już astronomiczne 191,8 mln dolarów. W czołówce znajduje się Korea Południowa (49,7 mln dolarów), Wielka Brytania (28,6 mln dolarów) oraz Meksyk (24,1 mld dolarów).

Natomiast „Avengers: Koniec gry” zainkasowało kolejne 2,8 mln dolarów (2,780 mld) – do „Avatara” brakuje już tylko 7,16 mln dolarów (2,787 mld), więc film będący częścią Marvel Cinematic Universe nadal ma szansę na zajęcie pierwszego miejsca wśród najlepiej zarabiających produkcji w historii kina.

Polecamy na naszym portalu również:

Źródło: https://www.boxofficemojo.com/news/?id=4528&p=.htm

Tagi: avatar box office spider-man spider-man far from home wyniki oglądalności

Nie przegap