Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 13.07.2019 16:05
Microsoft z nową polityką aktywności kont
2060V

Microsoft zapowiada zamykanie nieaktywnych kont

Microsoft zapowiedział, że zamierza usuwać konta, na których nie odnotowano żadnej aktywności od kilku lat. Kampania ma na celu pozbycie się martwych i duplikowanych kont. 

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się założyć jakieś konto w usłudze Microsoftu, bo było jednorazowo potrzebne, a potem o nim zapomniałeś, to już wkrótce możesz się z nim pożegnać. 

Microsoft patentuje kontroler przypominający Joy-Cony. Idealne rozwiązanie dla Project xCloud?

Jak ogłosiła firma, od 30 sierpnia 2019 roku wszystkie konta, które były nieaktywne dłużej niż dwa lata, zostaną zamknięte. Microsoft chce w ten sposób pozbyć się kont martwych, pustych kopii i innych bezsensowych profili. Nie jest to więc polityka, które będzie w jakikolwiek sposób godzić w użytkowników, którzy korzystają z nich chociaż odświętnie. 

Nowa polityka aktywności weźmie pod uwagę także subskrypcje i jakiekolwiek zakupy poprzez konto. Owe czynności rozszerzą aktywny status konta, więc nawet jeśli macie je tylko do korzystania z Microsoft Office albo Xbox Live, to nic Wam nie grozi. Dwa lata naliczane są od wygaśnięcia subskrypcji na którąkolwiek z usług. 

Kolejnym wyjątkiem będą konta z niewykorzystanym saldem i niespłaconym kredytem. Jeśli więc w wirtualnym portfelu posiadacie walutę bądź czekacie na zwrot jej ze strony firmy, to także nic Wam nie grozi. 

Są to ważniejsze reguły dotyczące nowych zasad, a jeśli jesteście ciekawi innych, to możecie o nich przeczytać za pośrednictwem oficjalnej stronie Microsoftu

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/xbox-live-and-other-microsoft-accounts-will-soon-be-closed-after-2-years-of-inactivity/

Tagi: konta Microsoft windows Xbox