Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.07.2019 15:00
Xbox JoyCon
2059V

Microsoft patentuje kontroler przypominający Joy-Cony. Idealne rozwiązanie dla Project xCloud?

Microsoft może w przyszłości zaprezentować pady przypominające Joy-Cony od Nintendo Switcha. Firma wysłała niezbędne dokumenty do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Sprzęt może być wykorzystywany przez wielu graczy.

Już w październiku ubiegłego roku mogliśmy zobaczyć koncepcję nowych kontrolerów Microsoftu. Dział Microsoft Research pracował nad odłączanym urządzeniem, który moglibyśmy zamontować na przykładowo smartfonie lub tablecie.

Windows 1.11 to część akcji marketingowej Microsoftu oraz Netflixa

Od tego wydarzenia temat ucichł, jednak najwidoczniej inżynierowie dopracowali koncepcję, która została przedstawiona w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Ten ruch nie oznacza oczywiście, że sprzęt trafi do sprzedaży, ale najwidoczniej pomysł jest nadal rozwijany.

Gracze w tym wypadku mogliby umieścić kontroler na ekranie przykładowo tabletu i ogrywać największe hity z Xboksa Scarlett oraz Xboksa One – oczywiście niezbędny będzie także Project xCloud, jednak usługa startuje już w październiku, więc akurat o ten element nie musimy się martwić.

Jak sądzicie – czy takie pady mają sens?

Warto spojrzeć:

Xbox JoyCon 1

Xbox JoyCon 2

Tagi: joy-con Microsoft patent Xbox xbox scarlett