Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2019 15:04
Cyk Inkwizytorski Jacek Piakara
1731V

Cykl Inkwizytorski na konsolach i PC. Powstaną gry na podstawie świata Jacka Piekary

Fani Jacka Piekary bardzo długo czekali na tę wiadomość. Uznany pisarz podpisał umowę, dzięki której jego bohaterowie trafią do gier wideo. „Cykl Inkwizytorski” będzie podstawą do przygotowania kilku produkcji.

Wrocławskie studio The Dust otrzymało wyjątkową szansę. Deweloperzy podpisali umowę z Jackiem Piekarą, na mocy której to właśnie ta ekipa przygotowuje grę na konsole oraz komputery osobiste. Dodatkowo zespół będzie miał okazję wyprodukować i dystrybuować pozycję mobilną.

CENEGA dziękuje Techlandowi za „dwie dekady pozytywnej i twórczej konkurencji”

„Cykl Inkwizytorski” Jacka Piekary cieszy się wyjątkową popularnością. Pisarz przygotował już 12 tomów historii, w której to Jezus Chrystus zstąpił z krzyża, ukarał swoich prześladowców i następnie przejął kontrolę nad Imperium Rzymskim. Piekara ma zamiar rozwijać uniwersum za pomocą kolejnych książek i pomoże mu w tym The Dust.

"W świecie, w którym "ludzie widzieli już wszystko" chcemy im pokazać: nie, tego jeszcze nie widzieliście. Chcemy im powiedzieć: zaprowadzimy was do miejsc, w których przeżyjecie unikalne przygody i w którym spotkacie ludzi, o których na dobre czy na złe, będziecie myśleli jako o wrogach albo przyjaciołach z krwi i kości. Chcemy was zabrać nie tylko na przygodową karuzelę, ale również na emocjonalny rollercoaster. I jeśli zejdziecie z niego uczuciowo obolali i poharatani, to pamiętajcie: właśnie o to nam chodziło!"

Tak sytuację skomentował sam Jacek Piekara, który warto podkreślić miał nawet okazję pracować w branży gier – twórca pisał między innymi do: „Świat Gier Komputerowych”, „Gambler”,  ,,Secret Service” oraz „Click!”, więc możemy mieć pewność, że Piekara doskonale wie, na co może sobie pozwolić.

W kilku słowach współpracę zapowiedział także  Jakub Wolff, CEO The Dust oraz Grupy Me & My Friends:

"Ze względu na skalę przedsięwzięcia grę chcemy zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat. Obecnie dopracowujemy koncepcję całej produkcji i kończymy budowę dedykowanego zespołu, w ramach którego zatrudnimy kolejnych doświadczonych specjalistów m.in. programistów i grafików 3D"

25 marca została podpisana umowa na kreowanie produkcji, ale warto podkreślić, że dyskusje na temat przeniesienia świata Piekary na rynek gier trwały od ubiegłego roku. W pierwszej połowie czerwca odbędzie się w Warszawie specjalna konferencja, na której pisarz oraz The Dust przedstawią szczegóły projektów.

Źródło: https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20190325/the-dust-stworzy-gry-na-podstawie-ksiazek-jacka-piekary

Tagi: Cykl Inkwizytorski jacek piekara the dust