Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.09.2018 11:27
Powstaje nowe MMORPG na licencji Władcy Pierścieni
730V

Powstaje nowe MMORPG na licencji Władcy Pierścieni

Władca Pierścieni doczeka się kolejnej gry. Tym razem będzie to MMORPG oparty na modelu F2P. Za produkcję odpowiadać będzie Athlon Games, studio powołane przez chińskie Leyou Tech.

Leyou Tech jakiś czas temu do życia powołało ekipę Athlon Games w której skład weszli m.in. byli pracownicy Warnera, którzy już z marką Władcy Pierścieni pracowali. Nie wiedzieliśmy przez długi czas czym się studio zajmie, ale dzięki dzisiejszej zapowiedzi braki w niewiedzy nadrabiamy.

Fanowski remake Bitwy o Śródziemie wygląda niesamowicie

Athlon Games na mocy umowy z Middle-earth Enterprises, które zarządza prawami do marki po J.R.R. Tolkienie stworzy grę MMORPG o roboczym tytule The Lord of the Rings MMORPG. Gra ma być tytułem opartym w pełni na modelu F2P i zadebiutować w bliżej nieokreślonej przyszłości na PC.

Akcja gry zostanie osadzona przed wydarzeniami z trylogii książek, ale nie wiemy na jak długo przed. Z uwagi na oficjalne błogosławieństwo, możemy zakładać, że historie z MMORPG-a będą w jakimś stopniu zaliczane do kanonu książek. Co  ciekawe, Leyou Tech postanowiło na F2P z uwagi na sukces gry, którą mają w portfolio - Warframe.

The Lord of the Rings MMORPG będzie drugą grą MMORPG opartą na tej licencji. Jeśli ktoś pamięta, to w 2007 roku debiutowało Lord of the Rings Online, które z powodzeniem trwało przez kolejne lata, przechodząc parę lat temu na model F2P.

Źródło: http://leyoutech.com.hk/athlon-games-inc

Tagi: Leyou Tech lord of the rings The Lord of the Rings MMORPG