Iza Łęcka Iza Łęcka 10.07.2019 11:31
pokemon GO pikachu i inne pokemony
1206V

Pokemon GO żyłą złota. Gra wygenerowała majątek

Pokemon GO cieszy się nie słabnącą popularnością, co szczególnie ucieszy twórców z Niantic, bowiem poszukiwacze nowych stworków są niezwykle chętni do wydawania pieniędzy w PokeStopach. Gra wygenerowała już majątek.

Od czasu premiery Pokemon Go minęły już trzy lata, a pozycja nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Obecnie grę pobrało ponad 520 milionów graczy, którzy dzierżąc telefony w łapach przemierzają okolice w poszukiwaniu coraz to nowszych Pokemonów.

Legendarny Mewtwo Armored trafi do Pokemon GO

Pomimo obranego modelu finansowego, gra jest przysłowiową „kurą znoszącą złote jaja”. Jak podaje Sensor Tower w najnowszym raporcie, gra z modelu free-2-play, przyniosła 2,65 miliarda dolarów przychodu od czasu wystartowania na urządzeniach mobilnych.

Amerykanie grający w Pokemon GO najchętniej wyciągają kasę z portfela – to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych w ramach mikrotransakcji wydali już blisko 928 milionów dolarów (co stanowi 35% zysków). W Japonii gracze wydali na dodatki ułatwiające grę 779 milionów dolarów (29% zysków), a w Niemczech 159 milionów. Większa część przychodów pochodzi od użytkowników Google Play.

Co ciekawe, obserwuje się ciągły wzrost zainteresowania pozycją osadzoną w rozszerzonej rzeczywistości. Tylko w tym roku wydano bowiem aż 395 milionów dolarów brutto, co określa 19% wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Sensor Tower szacuje, że do końca roku w Pokemon Go gracze wydają 3 miliardy dolarów.

Omówione gigantyczne zyski wskazują tylko jak mocna jest marka Pokemon, którą gracze po prostu uwielbiają. Pomimo iż gra pierwotnie jest za darmo, sympatycy pozycji nie szczędzą na dodatkowe wydatki, które poprawią możliwości zdobywania nowych Pokemonów. Postawienie na stworzenie gry mobilnej również było świetnym posunięciem ze strony Niantic - to właśnie ten rynek daje obecnie największe możliwości ze względu na największe grono odbiorców.

Źródło: https://www.vg247.com/2019/07/09/pokemon-go-2-65-billion-three-years/?fbclid=IwAR0s6Yfd1OPC7rgCejxqxoxUczT5JzZRZEesOllLl-i6yIaj8NG8wvmBMyE

Tagi: gry mobilne Niantic Pokemon Go zyski