Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.07.2019 16:04
Wasteland 3 bohater
765V

Wasteland 3 zapewni bardzo długą historie. Seria będzie Falloutem od Microsoftu?

Wasteland może być rozwijany przez następną dekadę. Tego właśnie chce Brian Fargo, który jednocześnie zaznaczył, że Wasteland 3 zaoferuje bardzo rozbudowaną historię.

Microsoft posiada w swoim portfolio kilka dużych IP, które są systematycznie rozwijane przez wyznaczone studia. Obok Halo, Gears of War, czy też Forzy może już wkrótce pojawić się Wasteland. Taki plan ma Brian Fargo.

Wasteland 3 zapewni szybkie i płynne przejście między trybami gry

Brian Fargo rozmawiał z dziennikarzem WCCftech.com na temat Wasteland oraz całego uniwersum. Twórca nie ukrywa, że ma wielkie plany na rozwój IP – szef inXile Entertainment użył bardzo ciekawego zwrotu:

„Mamy nadzieję, że będziemy pracować nad tą marką przez następną dekadę. To jest nasz Fallout”.

Jeśli te słowa zostaną urzeczywistnione, to IP może stać się jedną z wizytówek Microsoftu – jak wiadomo inXile Entertainment zostało przejęte przez giganta z Redmond i choć Wasteland 3 trafi jeszcze na wszystkie platformy, to jednak w przyszłości studio może rozwijać gry tylko dla amerykańskich sprzętów.

Wspominam o Wasteland 3 nie bez powodu – podczas dyskusji dowiedzieliśmy się, że nadciągająca przygoda ma zapewnić 50 godzin rozgrywki. Autorzy jeszcze nie mogą mówić o ostatecznym czasie rozgrywki, bo nadal opracowują tytuł, ale celują w bardzo zbliżoną objętość względem poprzedniej gry.

Więcej o Wasteland 3 przeczytacie tutaj:

Źródło: https://wccftech.com/wasteland-3-interview-fargo-work-this-franchise-decade/

Tagi: Inxile Enterainment Wasteland 3