Iza Łęcka Iza Łęcka 09.07.2019 07:30
rycerze zodiaku bohater
783V

Saint Seiya: Rycerze Zodiaku na Netflix. Zwiastun prezentuje nową wersję popularnego anime

Wiele lat temu na kanale RTL 7 mogliście oglądać „Rycerzy Zodiaku”. Netflix postanowił zmierzyć się z tym uniwersum przygotowując własną interpretację znanej mangi autorstwa Masamiego Kurumady. Zobaczcie zwiastun i poznajcie pierwsze szczegóły historii.

Netflix zaprezentował swoją wersję „Rycerzy Zodiaku”. Opowieść zadebiutuje już w przyszłym tygodniu - dzisiaj oglądamy pełny zwiastun.

Netflix stawia na anime. Prezentacja nowych produkcji

Rycerze Zodiaku to manga autorstwa Masamiego Kurumady. Na jej podstawie powstało 145 odcinków anime (cztery serie) oraz pięć filmów. W Polsce anime było prezentowane przez stację RTL 7, jednak w tym wypadku widzowie mogli zobaczyć jedynie pierwszą główną serię.

Netflix postanowił przygotować zupełnie nową wersję. Serial trafi na platformę już 19 lipca. W tym dniu zapoznamy się ze wszystkimi odcinkami opowieści, która jest prezentowana przez firmę następującymi słowami:

„W starożytności grupa młodych mężczyzn postanowiła swoim życiem służyć Atenie — bogini mądrości i wojny. Obecnie nastoletni sierota Seiya i nowe pokolenie wojowników przybywają, aby wesprzeć Atenę w walce z tymi, którzy dążą do unicestwienia ludzkości.”

Jak widać Netflix postawił na pełny reboot, w którym choć zobaczymy znanych bohaterów to jednak twórcy nastawili się na współczesną animację – zamiast klasycznej oprawy zobaczymy sceny przygotowane przez cel-shadingowy CGI.

W ubiegłym roku głośnym tematem była postać Shuna – Netflix postanowił zmienić płeć jednego z głównych bohaterów. W nowej wersji zobaczymy kobietę. Swego czasu wielu fanów serii nie potrafiło wybaczyć platformie tej decyzji.

Oryginalni „Rycerze Zodiaku” opowiadają o losach tytułowych bohaterów, którzy są wysłani w różne zakątki świata w celu odbycia treningu, a następnie zdobycia legendarnych Zbroi z Brązu – są to relikwie od obrońców Ateny.

Polecamy nasze recenzje: 

Źródło: Youtube.com

Tagi: Netflix premiera reboot Rycerze Zodiaku Saint Seiya sezon