Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.07.2019 22:00
Sony VAIO SX12
1547V

VAIO SX12 zaprezentowany. Mały laptop z mnóstwem złącz

Nie wszyscy zamierzają patrzeć na konkurencje, która minimalizuje porty w urządzeniach. Japończycy ujawnili VAIO SX12 i sprzęt zaskakuje liczbą najróżniejszych złącz. Do laptopa mamy podłączyć wszystkie potrzebne sprzęty.

Japończycy właśnie zaprezentowali VAIO SX12. Urządzenie już wkrótce wyląduje w Kraju Kwitnącej Wiśni i producent w tym wypadku postawił na nietypowe rozwiązanie. Laptop charakteryzuje się małym rozmiarem i sporą liczbą złącz.

Walkman obchodzi 40. urodziny. Ten sprzęt zrewolucjonizował świat

VAIO SX12 to skromna konstrukcja z 12,5-calowym ekranem, którego klawiatura znajduje się na prawie całym panelu. Mimo to inżynierom udało się wyposażyć urządzenie w aż dziewięć złącz: trzy porty USB-A, jeden port USB-C, jeden port HDMI, gniazdo kart SD, port słuchawkowy/mikrofonowy, port Ethernet, a nawet port VGA.

Całość wygląda dość dziwnie, jednak oczywiście nikt nie będzie jednocześnie wykorzystywał wszystkich możliwych opcji. Odnoszę nawet wrażenie, że liczba potencjalnych klientów będzie mocno ograniczona, ponieważ VAIO SX12 nie będzie jednocześnie najtańszym laptopem.

Cena podstawowa to 1100 dolarów, ale bez przeszkód zainteresowani poprawią podzespoły i w ostateczności zapłacą nawet 2000 dolarów. W podstawie wyląduje czterordzeniowy procesor Intela z serii i5, a dorzucając trochę grosza skorzystacie z i7.

Źródło: https://www.ubergizmo.com/2019/07/vaio-sx12-laptop-announced/

Tagi: laptop VAIO VAIO SX12