Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 07.07.2019 11:37
Walkman obchodzi 40. urodziny. Ten sprzęt zrewolucjonizował świat
953V

Walkman obchodzi 40. urodziny. Ten sprzęt zrewolucjonizował świat

Sony od zawsze stawia konkurencji poprzeczkę bardzo wysoko i flagowym przykładem takiego działania była premiera Walkmana, który obchodzi w tym roku 40. urodziny!

Walkman całkowicie zmienił to jak ludzie postrzegali słuchanie muzyki w latach 70., dzięki czemu Sony zapewniło sobie pozycję lidera rynku muzycznego i jednego z najważniejszych innowatorów wszech czasów. 

Walkman i słuchawki od Sony z motywem Kingdom Hearts 3

W tym roku mija właśnie 40 lat od chwili, w której popularne "kaseciaki" wkroczyły na rynek, a ludzie zaczęli masowo brać się za słuchanie swoich ulubionych wykonawców w podróży. Na przestrzeni lat Walkman doczekał się mnóstwa iteracji, a samo Sony miało nawet plan na wymianę ich na tak zwane "Discmany", co jednak nie odniosło takiego sukcesu. 

Marka Walkman istnieje do dziś i co ciekawe wykorzystywana jest także do promocji gier wideo, anime oraz innych fenomenów współczesnej popkultury. Ostatnio Sony zapowiedziało limitowaną edycję urządzenia z motywem Kingdom Hearts 3, wcześniej swoją wersję na 10-lecie otrzymała Yakuza, a poza nimi na liście unikatowych edycji znalazły się także takie z motywami z Naruto oraz Hatsune Miku. Poniżej możecie zobaczyć krótką reklamę celebrującą 40 lat Walkmana na rynku.

Tagi: muzyka walkman