Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.07.2019 20:43
Spider-Man: Daleko od domu bohater
810V

Spider-Man: Daleko od domu z kapitalnym startem. Świetne wyniki w pierwszym tygodniu

„Spider-Man: Daleko od domu” notuje bardzo dobry start i produkcja została doceniona na wszystkich rynkach. Rekordowe zainteresowanie powinno cieszyć Sony, Marvel oraz wszystkich fanów Pająka.

„Spider-Man: Daleko od domu” zadebiutował w ubiegłym tygodniu i od samego początku opowieść notowała sukces za sukcesem. Nie jest to dla nas specjalne zaskoczenie, jednak warto spojrzeć na podsumowanie wyników z pierwszego tygodnia.

PSX Extreme: Multiversum Marvela – co czeka nas po Thanosie

Jedna z najważniejszych produkcji aktualnej fazy Marvel Cinematic Universe bez problemu podbiła amerykańskie kina. W sześć dni „Spider-Man: Daleko od domu” zarobił w samej Ameryce ponad 185 mln dolarów – to najlepszy start we wtorek i 22. najlepszy rezultat w historii sześciodniowych debiutów. Opowieść była wyświetlona w 4634 kinach w USA (drugi najlepszy wynik).

Należy na pewno zaznaczyć jedno – „Spider-Man: Daleko od domu” radzi sobie lepiej od „Spider-Man: Homecoming” i już teraz zarobił ponad 30 mln dolarów więcej. Analitycy przewidują, że różnica będzie się zwiększać i jest to spowodowane ważną rolą produkcji w MCU.

Sytuacja w pozostałych miejscach wygląda równie dobrze – Pająk trafił do 66 krajów i wygenerował 395 mln dolarów. Największe zainteresowanie odnotowano w Korei Południowej (33,8 mln dolarów), Wielkiej Brytanii (17,8 mln dolarów) oraz Meksyku (13,9 mln dolarów).

W rezultacie „Spider-Man: Daleko od domu” już teraz wygenerował 580 mln dolarów przy budżecie sięgającym 160 mln dolarów. „Spider-Man: Homecoming” przez całą emisję osiągnął 880 mln dolarów (334,2 USA + 545,9 świat) i kosztował 175 mln dolarów.

Polecamy nasze recenzje: 

Źródło: https://www.boxofficemojo.com/

Tagi: box office marvel Marvel Cinematic Universe Spider-Man Spider-Man: Daleko od domu