Iza Łęcka Iza Łęcka 08.07.2019 11:59
cal kestis ze star wars jedi: upadły zakon
845V

Star Wars Jedi: Upadły Zakon będzie znacząco różne od ostatnich filmów. Twórca wyjaśnia

Coraz nowsze szczegóły dotyczące Star Wars Jedi: Upadły zakon wychodzą na światło dzienne. Tym razem pod lupę wzięta zostaje postać głównego bohatera Cala Kestisa.

Twórcy z Respawn Entertainment pragną dostarczyć jak najbogatsze doświadczenia w swojej najnowszej produkcji spod szyldu Star Wars. Dopracowując poszczególne aspekty produkcji, jak chociażby miecz świetlny czy elementy walki, jednocześnie na światło dzienne wychodzą coraz to nowsze informacje o procesie tworzenia Star Wars Jedi: Upadły zakon.

Poprawiony wygląd miecza świetlnego w Star Wars Jedi: Upadły Zakon

Dlaczego w opowieści Respawn postawił na mężczyznę? Gra ma być odmienna od filmu w swoich elementach składowych, posiadając własną tożsamość. Jak podkreśla reżyser Stig Asmussen, zdecydowano się na Cala Kestisa, by różnić się od produkcji kinowej, w której główną bohaterką jest Rey:

"Rozmawialiśmy o różnych płciach. Obraliśmy taką strategię, ponieważ w tamtym czasie Rey była ulubienicą Gwiezdnych Wojen, a więc dużo bardziej sensowne dla nas było posiadanie męskiego bohatera".

Zapytany o brak opcji grania pod wizerunkiem obcej rasy, reżyser potwierdził podstawowe założenia twórców – Respawn pragnie głównego bohatera, który będzie bliski graczom. Opcja bohatera kosmity była sprzeczna z wizją posiadania ludzkiego bohatera głównego, z którym nić porozumienia i korelacja będzie duża.

„Ostatecznie nie ruszyliśmy w wyścigu kosmitów, bo czuliśmy, że - nie ma mowy o grze słów - zraziłoby to wielu ludzi."

Co sądzicie na ten temat - zagralibyście w tytuł pod postacią kosmity lub kobiety? Osobiście czekam na mocną historię osadzoną w realiach Star Wars ze świetnymi pojedynkami na miecze świetlne. Jakakolwiek dowolność w postaci głównego bohatera, niczym w serii Mass Effect, może być troszkę niepotrzebna.

Premiera Star Wars Jedi: Upadły zakon 15 listopada, na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych.

Źródło: https://gamingbolt.com/star-wars-jedi-fallen-order-went-with-male-protagonist-to-differentiate-it-from-the-films

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon