Iza Łęcka Iza Łęcka 05.07.2019 10:31
tom holland uncharted
1852V

Film Uncharted w szczegółach. Umiejscowienie wydarzeń i wybór Toma Hollanda

Koncepcje filmu Uncharted ciągle nie są zbyt jasne. Nieco zaskakujący okazał się wybór Toma Hollanda najbardziej znanego z roli Człowieka Pająka na odtwórcę głównej roli. Reżyser filmu postanowił jednak skomentować sytuację, mówiąc również  o dokładnych ramach czasowych przedstawionej historii.

Premiera filmu Uncharted odbędzie się pod koniec przyszłego roku. Zawirowania jednak wokół tej produkcji nie mijają. Po kilkukrotnej zmianie aktorów w roli głównego bohatera, młodym Nathanem Drake'iem zostanie Tom Holland, znany ze Spider-Man: Homecoming. Wybór aktora nieco zmienił wstępne założenia dotyczące historii.

Film Uncharted. Poznaliśmy odtwórcę roli młodego Nathana Drake’a

Reżyser filmu komentuje wybór odtwórcy głównej roli. W wypowiedzi zaznacza, że postawienie na przygody mniej doświadczonego poszukiwacza skarbów, w przeciwieństwie do serii Naughty Dog, jest całkiem słusznym wyborem:

"Myślę, że Tom Holland jest genialnym aktorem. Pomysł, by nie robić historii z gier wideo, a opowiedzieć nową historię, uważam za naprawdę mądry.”

Co ciekawe, Dan Trachtenberg wspomina jednak, że przedstawiony poszukiwacz skarbów nie będzie aż tak młody jak moglibyśmy się tego spodziewać. Poznamy Nathana Drake'a sprzed Uncharted: Fortuna Drake'a, który doświadczy pierwszej przygody z Sullivanem - a jak dobrze wiemy niektóre sekwencje z tego spotkania były przedstawiane we wspomnieniach w Uncharted 3: Oszustwo Drake'a oraz Uncharted 4: Kres Złodzieja:

"Och, to Nathan przed pierwszą grą, ale nie aż tak młody Nathan Drake. Nie gra Nathana we wspomnieniach. To tylko pierwsza przygoda Nathana i Sully'ego".

Jak finalnie będzie prezentować się filmowa adaptacja przygód poszukiwacza skarbów od Niegrzecznych Psiaków? Dla fanów gry nieco uspokajające może być, że jednak twórcy filmu chcą nieco czerpać z przygód przedstawionych we wszystkich grach.

Źródło: https://www.gamesradar.com/uncharted-movie-young-nathan-drake-dan-trachtenberg-interview/?utm_content=bufferd3d08&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer_grtw

Tagi: Tom Holland uncharted uncharted film