Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2019 15:25
Dracula Netflix
1328V

Dracula od Netflix na pierwszych materiałach. Konkretne informacje o produkcji

Netflix we współpracy z BBC przygotowuje serial prezentujący losy Hrabiego Draculi. Dzisiaj otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia pokazujące głównego bohatera. Platforma zdradza także informacje dotyczące projektu.

Netflix zaprezentował pierwsze zdjęcia z „Draculi”. Jest to serial wyprodukowany przez Hartswood Films we współpracy z BBC One. W Wielkiej Brytanii oraz Irlandii produkcja będzie dostępna na wspomnianym kanale, a Netflix zajmie się wrzuceniem opowieści do pozostałych krajów.

Klątwa na Netflix. Platforma stworzy serial bazujący na horrorze The Grudge

Za „Draculę” odpowiadają scenarzyści znani z brytyjskiego „Sherlocka” (Mark Gatiss i Steven Moffat), a w obsadzie znaleźli się Lyndsey Marshal (Trauma, Liga Dżentelmenów), Chanel Cresswell (The Bay, To właśnie Anglia), Matthew Beard (Była sobie dziewczyna, Gra tajemnic), Lydia West(Rok za rokiem), Paul Brennen (Wild Bill, Happy Valley), Sarah Niles (Catastrophe, Beautiful People), Sofia Oxenham (Poldark - Wichry losu, Grantchester), John McCrea(Everybody’s Talking About Jamie, Piękny kraj), Phil Dunster (Humans, Save Me) oraz debiutująca na małym ekranie Millicent Wong. 

Netflix potwierdził także, że w tym wypadku możemy liczyć na trzy pełnometrażowe odcinki, które zostaną wyreżyserowane przez trójkę twórców: Jonny Campbell (The Informer, Westworld), Damon Thomas (Obsesja Eve, Dom Grozy) i Paul McGuigan (Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu, Sherlock). 

Dzisiaj mamy okazję spojrzeć na pierwsze ujęcia głównego bohatera – Netflix w tym wypadku zapowiada „nową wersję klasycznej historii”, która pokaże „losy Drakuli od czasów młodości w Europie Wschodniej aż po starcia z potomkami Van Helsinga i dalszą przyszłość”.

Polecamy:

Dracula Netflix 1

Tagi: bbc dracula netflix serial