Iza Łęcka Iza Łęcka 04.07.2019 07:30
Klątwa Netflix
723V

Klątwa na Netflix. Platforma stworzy serial bazujący na horrorze The Grudge

Netflix sięga po kolejnego klasyka. Platforma streamingowa stworzy serial oparty na znanym japońskim uniwersum Ju-On, z którego kojarzyć możemy film „The Grudge- Klątwa”. Zapowiadają się kolejne klimatyczne wieczory spędzone przed telewizorem.

Można przyznać, że plany wydawnicze Netflixa są coraz prężniejsze, dotycząc seriali oraz filmów wszelkiego gatunku. Po sukcesach takich seriali jak „Nawiedzony dom na wzgórzu” czy „Dark”, śmiało można powiedzieć, że subskrybenci pokochali seriale osadzone w przerażających, klimatycznych historiach.

Wiedźmin od Netflix na plakacie

Podczas japońskiej imprezy Netflixa został potwierdzony serial bazujący na serii horrorów Ju- On, z którego najbardziej znanym filmem jest opowieść zapoczątkowana w 2004 roku „The Grudge- Klątwa”. Premiera odbędzie się zapewne w 2020 roku. Reżyserem serialu został Sho Miyake.

Seria horrorów Ju-On bazuje na historii mężczyzny, który z zimną krwią morduje swoją żonę zakochaną w innym. Ponieważ silne duchy domu pragną zemsty na mordercy, dom opanowuje klątwa dotykająca kolejnych jej mieszkańców przez dziesiątki lat.

Wypowiadający się o produkcji reżyser Nicolas Pesce podkreślił założenia Netflixa:

"Próbujemy uaktualnić go (film- red.) pod kątem współczesnej wrażliwości i mamy niewiarygodną obsadę. Myślę, że będzie to coś zupełnie innego. Jest tam tysiąc filmów Grudge'a, a my chcieliśmy znaleźć sposób, aby nadać im nowy, świeży obrót i będzie to ekscytujące".

Horrory z serii „The Grudge- Klątwa” były swego czasu wielkimi sukcesami, idąc za ciosem popularności jaka została zdobyta przez „The Ring”. Wiedząc jak do tematu nowych projektów podchodzi Netflix, możemy spodziewać się niezłego kąska. 

Warto spojrzeć:

Źródło: https://comicbook.com/horror/2019/07/02/ju-on-the-grudge-tv-series-netflix/?fbclid=IwAR13BBTpYcQSG2DyvXs9A6bCohQ8fzZWAYmkwmaTkI2BG3jb06jqBEiXNd4

Tagi: klątwa Netflix serial