Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.07.2019 16:31
Windows 1.0
1906V

Windows 1.0 tajemniczą zapowiedzią Microsoftu

Microsoft chce nam coś powiedzieć. Firma opublikowała tajemniczą zajawkę Windowsa 1.0, który pierwotnie zadebiutował w 1985 roku. Korporacja z Redmond przygotowuje wszystkich zainteresowanych na wielką premierę.

20 listopada 1985 roku zadebiutował Windows 1.x. Od tego czasu minęło już ponad 30 lat, jednak mimo to Microsoft postanowił przypomnieć światu o tej propozycji.

Xbox Game Pass lipiec. Nowe gry na Xbox One i PC

Amerykanie w mediach społecznościowych opublikowali tonę materiałów związanych właśnie z Windows 1.0. Możemy spojrzeć na krótką reklamę, widzimy zabawne zdjęcia, a nawet pojawiła się konkretna ankieta – ile pamięci było niezbędne do uruchomienia systemu w 1985 roku?

Pytanie pozostaje jedno – co Microsoft chce nam powiedzieć? W Sieci pojawiła się plotka, według której gigant z Redmond dogadał się z Netflixem i właśnie w taki sposób obie korporacje prowadzą kampanię marketingową „Stranger Things 3”.

Akcja serialu Netlixa została umiejscowiona właśnie w czasie premiery Windows 1.0... Jest to dość dziwne połączenie, ale może Netflix szaleje i zainwestował w taką promocję?

Tagi: microsoft windows windows 1.0