Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.06.2019 18:38
Gry na Google Stadia nie będą tańsze od wersji na PS4/XOne
1744V

Gry na Google Stadia nie będą tańsze od wersji na PS4/XOne

Google nie ma zamiaru sprzedawać gier na Stadii za mniej, niż robi to konkurencja. Potwierdził to Phil Harrison.

Entuzjazm towarzyszący ujawnieniu Google Stadia powoli ulatuje ze streamingowej oferty. Pierwsze informacje niektórych graczy wyjątkowo mocno nakręciły, ale gdy poznaliśmy cenę urządzenia i usługi, większość uznała, że to nie dla nich. Teraz dochodzi do tego jeszcze kwestia gier.

Destiny 2 na Google Stadia bez wspólnej gry z PC

Niektórzy liczyli, że z racji usługi streamowania gier i faktu nieposiadania jej na własnym sprzęcie, cena danej produkcji będzie po prostu niższa. Nic bardziej mylnego. Phil Harrison, który nadzoruje projekt Stadia, w rozmowie z Eurogamerem całą sprawę skomentował prosto:

Nie wiem, dlaczego gry na Stadię miałyby być tańsze.

Jak uzasadnił to podejście? Cóż, w ciekawy sposób.

Wartością dodaną gry na Stadii będzie to, że zagrasz w nią wszędzie. Więc to jednocześnie najlepsza wersja ze wszystkich dostępnych. Najbardziej wygodna i wyrafinowana technologiczne.

Podejrzewam, że na ten temat sami gracze mogą mieć zgoła inną opinię. W tym aspekcie przekonamy się już w listopadzie, gdy usługa Stadia trafi do pierwszych krajów. Na tej liście oczywiście nie ma Polski. Nie wiemy, kiedy nasz kraj doczeka się włączenia na listę krajów z usługą.

Źródło: https://www.cnet.com/news/google-stadia-games-reportedly-wont-be-cheaper-than-ps4-xbox-one-versions/

Tagi:

Nie przegap