Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2019 22:30
Alder's Blood postać
1365V

Alder's Blood zmierza na Nintendo Switch i PC! Polacy tworzą połączenie XCOM-a z Bloodborne i Darkest Dungeon

Na początku ubiegłego roku miałem okazję wspominać o ciekawym projekcie. Polskie studio Shockwork Games prezentowało w tamtym czasie Alder's Blood, które od pierwszej zapowiedzi wygląda jak połączenie XCOM-a z Bloodborne i Darkest Dungeon. Teraz twórcy kończą prace, prezentują ciekawy zwiastun i zapowiadają premierę.

Alder's Blood to produkcja rozwijana przez studio Shockwork Games. Twórcy w ubiegłym roku próbowali zebrać 60 tysięcy dolarów na stworzenie gry, ale udało się zebrać zaledwie 20 tysięcy dolarów. Mimo to deweloperzy nie zrezygnowali z marzeń i rozwijali tytuł.

Alder's Blood to połączenie XCOM, Bloodborne i Darkest Dungeon z Polski

Teraz możemy mieć pewność, że Alder's Blood zadebiutuje. Gra zmierza na Nintendo Switcha oraz komputery osobiste, a premiera jest zaplanowana na końcówkę 2019 roku! Twórcy zaproszą śmiałków do mrocznego świata, w którym nikt nie może czuć się bezpiecznie:

„Ludzkość doczekała wreszcie końca czasów. Bóg odwrócił się do nas plecami, odmawiając swojej opieki i pozbawiając ludzi nadziei. W rezultacie zachwiały się znane nam prawa natury, zatarła się granica między nocą, a dniem i w gruzach legła krucha równowaga pomiędzy ludźmi, a zwierzętami. Został tylko ponury, obcy świat, pogrążony w ciągłym półmroku, z rzadka rozświetlanym zimnym światłem księżyca. Natura bezlitośnie eksploatowana, dewastowana i bezmyślnie wykorzystywana przez stulecia, postanowiła wreszcie dać opór krnąbrnemu człowiekowi, rzucając przeciw nam hordy przerażających monstrów. Wynaturzony rezultat porzucenia nas bez boga. Ludzie starają się szukać schronienia w przepełnionych miastach, ale te okazują się być tylko przedsionkiem śmierci. Naszą jedyną nadzieją, jest elitarna kasta Łowców. Szkolonych do tropienia I zabijania wszystkiego, co zagraża ludziom. Gotowych zabić choćby i samego boga, jeśli taką cenę trzeba zapłacić za przywrócenie spokoju. Ty jesteś najlepszym przedstawicielem tej kasty. Jesteś Łowcą. ”

Na papierze Alder's Blood to turowa, taktyczna skradanka z elementami strategii, w której gracz wcieli się w jednego z Łowców. Naszym zadaniem będzie eliminowanie potężnych bestii, jednak nie możemy tutaj liczyć za każdym razem na bezpośrednią walkę, ponieważ nasz bohater nie poradzi sobie z przeciwnikami. Będziemy zwracać uwagę na kierunek wiatru, rozkładać pułapki i atakować z cienia jednocześnie pamiętając, że najlepszą taktyką jest współpraca. W grze otrzymamy ograniczone zasoby, którymi trzeba będzie się odpowiednio zaopiekować.

W Alder's Blood nie zabraknie taktycznego systemu walki, zróżnicowanych i wymagających przeciwników, będziemy kierować bohaterem w oparciu o wytrzymałość, pobiegamy po ponurym świecie przepełnionym mrokiem, a całość zostanie upiększona przez połączenie mrocznego, wiktoriańskiego fantasy i klimatu dzikiego zachodu.

Czujecie się zainteresowani? Oglądajcie zwiastun.

Tagi: Alder's Blood Shockwork Games zapowiedź