Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.06.2019 17:39
Tomasz Kot Nikola
2372V

Tomasz Kot z główną rolą w Nikola!

Tomasz Kot sprawdzi się w kolejnej, dużej roli. Aktor wcieli się w głównego bohatera „Nikola” i wskoczy w buty wielkiego odkrywcy Nikole Teslę. Produkcja opowie o największym wynalazku amerykańsko-serbskiego inżyniera.

Tomasz Kot ma za sobą bardzo udane lata. Mężczyzna wystąpił w między innymi „Zimnej wojnie”, która zgarnęła wiele nagród, ale nie możemy zapomnieć o takich produkcjach jak „Bogowie” oraz „Skazany na bluesa”.

Zimna wojna – recenzja filmu. Polskie, ale uniwersalne

Teraz polski aktor otrzymał angaż do „Nikola” - jest to najnowsza produkcja Ananda Tuckera („Oświadczyny po irlandzku”, „Troje do pary”), który postanowił przedstawić na wielkim ekranie ostatni eksperyment Nikola Tesli.

Główna rola inżyniera przypadła właśnie Tomaszowi Kotowi – film będzie skupiony na osobistej podróży Tesli, który chce zrealizować swoje ambicje i jednocześnie ryzykuje bezpieczeństwo finansowe oraz walczy z wewnętrznymi demonami.

Tak rolę zapowiedział reżyser:

„Nikola Tesla był jednym z najbardziej wpływowych i ważnych umysłów u progu XX wieku i na wiele sposobów stworzył nasz współczesny świat, ze swoimi elektrycznymi samochodami, natychmiastową łącznością przez Internet i globalną komunikacją. Był również głęboko złożoną i niezwykłą istotą. Tomasz jest wyśmienitym aktorem, a kiedy zobaczyłem jego fantastyczny występ w „Zimnej wojnie”, nie miałem wątpliwości co do tego, kto powinien grać Teslę". - Anand Tucker

Producentka Daria Jovic również chwaliła angaż Kota stwierdzając, że Polak jest „idealnym aktorem do tej roli”.

Przeczytajcie nasze recenzje:

Źródło: https://deadline.com/2019/06/tomasz-kot-nikola-tesla-anand-tucker-cold-war-1202636957/

Tagi: nikola nikola tesla tomasz kot

Nie przegap