redakcja PPE redakcja PPE 27.06.2019 08:45
PSX Extreme 263
1777V

PSX Extreme 263 od dzisiaj w sprzedaży

W sprzedaży dostępny jest lipcowy numer PSX Extreme. W najnowszym wydaniu czeka na Was m.in. obszerna relacja z targów E3 i recenzje aktualnych produkcji. Ponadto m.in. historia The Getaway, przyszłość Marvela, yakuza w mandze i anime, nasze pierwsze redakcyjne targi E3 i wiele, wiele więcej. Życzymy przyjemnej lektury!

Uwaga! Ze względów logistycznych nowy numer ukaże się nie jak pierwotnie planowano w środę, a w czwartek. Za utrudnienia przepraszamy!

PSX Extreme 263 Dying Light

Roger: Tym razem nieco krócej, bo chciałbym oddać głos naszemu nowemu wydawcy. 263. numer nie obfituje w wiele recenzji hitów, bo wraz z początkiem lata zaczyna się sezon ogórkowy. Znacznie więcej działo się na E3 i wokół imprezy w Los Angeles. Choć na evencie zabrakło Sony, zapowiedzi i playtesty takich gier, jak Cyberpunk 2077, Watch Dogs 3, Call of Duty: Modern Warfare, Final Fantasy VIII Remake, The Outer World, Dying Light 2, Doom Eternal, Gears 5 czy Star Wars Jedi: Upadły zakon nie zdarzają się w końcu codziennie. Analizujemy też dokładnie materiały o najnowszej produkcji Kojimy – Death Stranding – sprawdzając, jak wyglądała kiedyś i jak wygląda dziś technologia skanowania twarzy czy sam proces zatrudniania znanych aktorów. Znajdziecie też ciekawy materiał o serii The Getaway i jej upadku; o tym, jak do gier wideo przenoszono Wenecję (pamiętacie drugiego Tomb Raidera?); kim tak naprawdę był prawdziwy Drakula i jakich zborni na ludziach się dopuścił; jakie seriale i mangi o yakuzie poleca Mazzi; czym jest multiversum w świecie Marvela i jak będzie wyglądało MCU po ostatnich „Avengersach” oraz jak jeździło się na targi E3 w 1998 r. Szalone czasy wspomina powracający na łamy PE Norby, a to nie wszystkie powroty, bo od tego numeru do regularnego pisania powraca też Koso. Miłej lektury, a teraz już kilka słów od Łapusza, którego witamy na extrime’owym pokładzie.

Łapusz: Pamiętam, jak na początku swojej przygody związanej z wydawaniem pisma dla graczy (tak, Pixela ;)), jakieś pięć lat temu, wypadało mi tak jak dzisiaj napisać kilka słów wstępu. Zacząłem wówczas od gratulacji skierowanych do redakcji CD-Action i PSX Extreme – za ich wytrwałość i to, że mimo ogólnie niesprzyjających okoliczności dla prasy udało im się przetrwać tak długo na rynku. To te dwa pisma inspirowały i były żywym dowodem dla mnie, że można, jak robi się coś dobrze i z pasją. 

Dziś mamy przed sobą 263. numer PSX Extreme i jednocześnie pierwszy, którego jestem dumnym wydawcą. A skoro numer 263. (!) to bez wątpienia oznacza, że ktoś tutaj od dłuższego czasu robi dobrą robotę. Z tego wyciągam jeden oczywisty wniosek – nie wtrącać się, tylko jeszcze bardziej wspierać ten niesamowity zespół zgRedzioli. I tak będzie.

Pixel i PSX Extreme nigdy nie były tak naprawdę konkurencją względem siebie. To wbrew pozorom dwa różne pisma i odrębne grupy czytelników. Utrzymywaliśmy dobre kontakty, sam miałem przyjemność być gościem na 18. urodzinach Szmatławca (wychodziłem jako jeden z ostatnich ;)), a ludzie z PSX Extreme bywali na Festiwalu Pixel Heaven. Wysyłamy też sobie wzajemnie nasze pisma. Jako wydawca najbardziej cenię sobie właśnie niezależność redakcji i różny charakter obu magazynów, co przyczyniło się do mojej decyzji o wydawaniu PSX Extreme. To stworzy nową wartość choćby dla reklamodawców i być może pozwoli wkrótce na realizację nowych, wspólnych projektów. 

Podstawą jest zachowanie dotychczasowego wyjątkowego charakteru PSX Extreme – stąd nie następują żadne zmiany w redakcji, którą nadal kierować będzie Roger – najlepszy człowiek na tym miejscu. Wraz z całym zespołem jesteśmy ludźmi, których pasją są gry i różne dziedziny popkultury, a także doceniamy wartość, jaką jest czasopismo wydawane na papierze. No to jedziemy dalej do 300., a potem się zobaczy!

Death Stranding

Dying Light 2

Yakuza

Getaway

Marvel

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

TEMAT NUMERU

Death Stranding
Hollywood, motion capture i gry wideo 
Targi E3 2019

CO NOWEGO

The Last Campfire
Monster Hunter World: Iceborne
Necrobarista

RECENZJE

Atelier Lulua: The Scion of Arland
Back in 1995
Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer Featuring The Legend of Zelda
Castlevania Anniversary Collection 
Crash Team Racing Nitro-Fueled
Dauntless
Dollhouse
Dragon Star Varnir
Fell Seal: Arbiter’s Mark
Gato Roboto
Gunlord X
Judgment 
Kotodama: The 7 Mysteries of Fujisawa
Legends of Heroes: Trails of Cold Steel II
Leisure Suit Larry – Wet Dreams Don’t Dry
Observation
Super Mario Maker 2
Super Neptunia RPG
The Elder Scrolls Online – Elsweyr 
Warhammer: Chaosbane
We. The Revolution

HARDKOR

Drakula – historia Włada III Palownika
Yakuza w mandze i anime
Wenecja – miasto na wodzie
Dokąd zmierzasz filmowy Marvelu?

RETRO

E3 1998 – powrót do przeszłości
The Gataway – jak upadał Londyn

FELIETONY

Z uKosa [Koso]
Fabularna tawerna [Zax]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
Achievement Unlocked [Krooger]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI

Prenumerata
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Headshot
Comix Zone – recenzje
Comix Zone – wywiad z Lee Bradleyem
Region Filmowy
Graczpospolita
Listy
Głos Ludu

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

Prenumeratę numeru czerwcowego wysyłamy w niedzielę 23 czerwca. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie.

W związku ze zmianą wydawcy PSX Extreme szczegółowe informacje o możliwości zamawiania numerów i prenumerat online oraz odnośnie wersji PDF pojawią się w pierwszej połowie lipca. 

Prenumerata PSX Extreme

Tagi: psx extreme

Nie przegap