Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.01.2019 09:10
Pachter: Sony to głupcy rezygnując z E3 - analityk zwiastuje szybki powrót PlayStation na imprezę
1488V

Pachter: Sony to głupcy rezygnując z E3 - analityk zwiastuje szybki powrót PlayStation na imprezę

Michael Pachter nie kryje rozczarowania brakiem konferencji Sony na E3 2019. Na wydarzeniu nie zobaczymy wielkiego show marki PlayStation i zdaniem analityka firma zrezygnowała z tego wydarzenia przez zeszłoroczne show.

W 2019 roku będziemy świadkami bardzo nietypowego E3. Sony zdecydowało się zrezygnować z wydarzenia, więc prawdopodobnie dopiero pod koniec roku otrzymamy konkretną zapowiedź nowej generacji od Japończyków.

PlayStation 4 z fantastycznym wynikiem. Konsola wkrótce przegoni Nintendo Wii oraz PlayStation

Zmiana planów Sony zaskoczyła między innymi organizatorów imprezy w Los Angeles, którzy zapowiedzieli, że mimo to możemy liczyć na wielkie wydarzenie, a jednocześnie kilka dużych firm – między innymi Microsoft oraz Nintendo – potwierdziły przybycie na E3 2019.

Sytuację postanowił skomentować analityk Wedbush Securities, który jest przekonany, że jest to jednorazowa i błędna decyzja:

„Sądzę, że jest to jednorazowa i zła decyzja. Myślę, że wewnętrznie ustalili, że pieniądze nie są dobrze wydane – i są w błędzie. Nie wiem, ile dokładnie kosztowało ich E3, ale nawet jeśli jest to 15 mln dolarów, to otrzymują za to 15 mln dolarów na reklamę. Dlatego twierdzę, że są głupcami rezygnując z imprezy. I wrócą.”

Problemem zdaniem Pachtera jest prawdopodobnie ubiegłoroczne show, którego nikt nie zrozumiał, a w dodatku konferencja nie była zabawna. Zdaniem analityka Sony musiało wydać mnóstwo pieniędzy na zorganizowanie całego przedsięwzięcia i niestety nie zostało to dobrze odebrane.

„Przygotowali te głupie przejścia, których nikt nie zrozumiał i to po prostu nie było zabawne. Sądzę, że pewnie wydali na to mnóstwo. I to są faceci, którzy nie przyznają, że zrobili coś złego, więc po prostu zabierają piłkę i wracają do domu, bo to nie zadziałało.”

Japońska korporacja zrezygnowała również z ubiegłorocznego PlayStation Experience i Pachter jest przekonany, że firma po prostu nie miała nowych gier do prezentacji, ponieważ Sony skupia się teraz na nowej generacji – prezentacja zdaniem przedstawiciela Wedbush Securities odbędzie się pod koniec 2019 lub wiosną 2020 roku.

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-are-fools-to-bypass-e3-2019-says-michael-pachter

Tagi: e3 e3 2019 Michael Pachter