Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.12.2018 08:10
Joker. Lakeith Stanfield jest gotowy do roli ikonicznego przeciwnika Batmana
1823V

Joker. Lakeith Stanfield jest gotowy do roli ikonicznego przeciwnika Batmana

Nadal czekamy na solowy film z Jokerem w roli głównej, jednak możemy mieć pewność, że w kolejnych produkcjach również zobaczymy uśmiechniętego złoczyńcę. W sprawie przyszłych projektów wypowiedział się Lakeith Stanfield, który marzy o wskoczeniu w buty przeciwnika Batmana.

Lakeith Stanfield to 27-letni aktor, który miał już okazję wystąpić w takich produkcjach jak „Uciekaj!”, „Notatnik śmierci”, „Atalanta”, „Dziewczyna w sieci pająka”, czy też „Snowden”. Mężczyzna promuje teraz najnowszy film „Sorry to Bother You” i podczas udzielania jednego z wywiadów wspomniał o Jokerze.

Joker. Pierwsze nagranie z planu filmowego. Joaquin Phoenix w akcji!

We wspomnianym „Sorry to Bother You” pojawiła się postać Cassiusa, w którego wcielił się właśnie Lakeith i rola aktora została bardzo dobrze przyjęta przez widzów. Fani zdecydowali się nawet przebierać za bohatera i właśnie z tego powodu aktor wspomniał o swoim marzeniu:

„Jeśli już to się dzieje, to chciałbym, by ludzie przebrali się za mnie w roli czarnego Jokera. Sądzę, że jest tak wiele rzeczy, które wciąż nie zostały poruszony w kwestii aktorstwa.”

Lakeith chciałby nawet sam stworzyć film o czarnoskórym Jokerze, jednak w tym temacie nie zapadły jakiekolwiek decyzje. Powinniśmy odbierać jego słowa jako ciekawostkę, jednak pojawiają się głosy, według których dobre opinie po „Sorry to Bother You”  mogą sprawić, że aktor otrzyma wkrótce poważniejsze role. Amerykanin miał poruszyć ten wątek nie bez powodu.

Jak wiadomo teraz nad „Legionem Samobójców 2” pracuje James Gunn, który chce podobno znacząco odświeżyć projekt, ale trudno powiedzieć, czy aktor może zdecydować się na zaangażowanie do roli Stanfielda.

Źródło: https://www.complex.com/pop-culture/2018/12/lakeith-stanfield-wants-to-play-the-black-joker

Tagi: Joker legion samobójców legion samobójców 2

Nie przegap