Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2019 07:00
Tifa Final Fantasy VII Remake
2517V

Final Fantasy VII Remake zajmie 2 płyty Blu-ray. Producent tłumaczy

Square Enix potwierdziło marcowy powrót odświeżonej wersji ukochanego przez wielu graczy Final Fantasy VII Remake . Oprócz epizodycznej formy przedstawienia historii, niezwykle duże poruszenie wywołała informacja o zawartości gry mieszczącej się na aż dwóch płytach Blu-ray. Producent Yoshinori Kitase postanowił skomentować sytuację na Twitterze.

Square Enix odkrywa kolejne tajemnice swojego wielkiego projektu. Final Fantasy VII Remake to dopiero początek, ponieważ Japończycy zdecydowali się podzielić klasyczną „Siódemkę” na kilka gier. Mimo to już na początku otrzymamy tytuł na dwóch płytach.

Final Fantasy VII Remake trafi na PlayStation 5

Producent Yoshinori Kitase w swoim poście na Twitterze, odnosi się do wszystkich przedstawionych na prezentacji w trakcie E3 informacji:

„Pracując nad remake'iem, najpierw skupiliśmy się na obszarze Midgaru, który był miejscem wydarzeń Final Fantasy 7. Na nowo zaprojektowaliśmy strukturę wnętrza Midgaru i dodaliśmy nowe epizody oraz wizerunki codziennego życia mieszkańców. Ostatecznie, przedstawiając historię aż do momentu oryginał "Escape From Midgar", osiągnęliśmy już ogromną pojemność z paczką 2 płyt Blu-ray, które powinny mieć wystarczające zagęszczenie i objętość dla scenografii oraz fabuły świata".

Japoński producent potwierdził, że fabuła Final Fantasy VII Remake będzie w całości skupiona wokół Midgaru, jednak nie ma tutaj wyłącznie mowy o nowych treściach i zawartości, jak chociażby sceneria miasta czy codzienność jego mieszkańców. Optymalizacja przyrostów postaci oraz nowe rozmieszczenie bossów na mapie sprawiają, że gra będzie całkowicie samodzielnym tytułem, na który poświęci się wiele godzin. Nawiązując do kolejnych epizodów, fani zostali poinformowani o planowanych debiutach kolejnych odcinków Final Fantasy VII Remake w szybszym tempie.

Final Fantasy VII Remake zadebiutuje 3 marca 2020 roku.

Więcej o Final Fantasy VII Remake:

Źródło: https://gamingbolt.com/final-fantasy-7-remake-game-1-consists-of-two-blu-ray-discs-producer-clarifies

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix