Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2019 15:31
Final Fantasy VII Remake Cloud i Tifa
2189V

Final Fantasy VII Remake trafi na PlayStation 5. Gra zadebiutuje na next-genach

Square Enix rozwija już kontynuację Final Fantasy VII Remake, a jednocześnie zespół musi już myśleć o kolejnych urządzeniach. Japończycy potwierdzili chęć wrzucenia produkcji na nową generację. Posiadacze PlayStation 5 zagrają w kultową „Siódemkę”.

Final Fantasy VII Remake w marcu przyszłego roku zawędruje na PlayStation 4, ale pod koniec 2020 roku powinniśmy zagrać na nowej generacji. W tej sytuacji Square Enix musi myśleć o kolejnej wersji gry.

Prace nad Final Fantasy VII Remake 2 już trwają. Square Enix tłumaczy podzielenie gry

W sprawie już w zasadzie niedalekiej przyszłości wypowiedział się Yosuke Matsuda, który został zapytany przez dziennikarzy Game Informera o nową generację. Prezes i dyrektor generalny Square Enix podkreślił, że wierzy w swój zespół, który rozwija grę w taki sposób, by można było w nią zagrać na obu generacjach.

„Wierzę, że nasze zespoły przygotowały produkcję w taki sposób, by wspierała ona zarówno konsole następnej jak i aktualnej generacji.”

Japończyk podkreślił, że nie martwi się tym tematem, a produkcja będzie dostępna na obu generacjach. Nie możemy oczywiście zapomnieć, że PlayStation 5 otrzyma Wsteczną Kompatybilność, ale nie wiadomo, czy w tym wypadku Square Enix zaoferuje możliwość rozgrywki w wersję z PS5, czy też korporacja planuje przygotowanie ulepszonej wersji.

Samo pojawienie się Final Fantasy VII Remake na next-genach nie jest zaskakujące – jak wiadomo w marcu zagramy dopiero w pierwszą część, a pewnie wielu fanów będzie chciało poznać całą opowieść na jednej platformie.

Więcej o Final Fantasy VII Remake:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/final-fantasy-7-remake-will-be-playable-on-ps5-squ/1100-6467804/

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix

Nie przegap