Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.06.2019 09:49
square enix games
432V

Square Enix chce, by ich gry były szeroko dostępne w cyfrowej dystrybucji

Square Enix chce, by ich wszystkie gry były szeroko dostępne w cyfrowej dystrybucji. Szef firmy dał znać, że słyszy zapotrzebowanie graczy.

Square Enix posiada gigantyczną bibliotekę gier w swoim portfolio. Wszystko to, dzięki długiej historii firmy i wspieraniu przez lata wszelakich platform. Jeden z największych japońskich deweloperów i globalnych wydawców rozumie, że w dzisiejszych czasach szeroki dostęp do gier jest czymś, czego oczekują gracze.

Kolekcjonerka Final Fantasy VII Remake wygląda i kosztuje... konkretnie

Serwis GameInformer miał okazję porozmawiać z szefem Square Yosuke Masudą właśnie na ten temat. Masuda przyznał, że słyszy rosnące głosy graczy, którzy chcieliby mieć dostęp do wszystkich gier Square w formie cyfrowej. Co przy wielu grach niedostępnych w normalnych cenach, byłoby fantastycznym ruchem.

To coś, o co pytają nas często. Wiele tytułów pojawia się i znika, ale na szczęście są dostępne pewne wersje, w które można zagrać. Jednak im starszy tytuł, tym gorzej. Mocno pracujemy, by nawet gry z NES-a były grywalne. Właściwie to uruchomiliśmy procedury i zebraliśmy zespół, który pracuje nad przystosowaniem i wypuszczeniem naszych starszych gier na wiele platform. Zdecydowanie chcielibyśmy także zaoferować w swoim czasie usługę subskrypcyjną lub streamingową, więc badamy te tematy.

Czyli nie dość, że faktycznie Square już coś w tej sprawie robi, to przebąkuje się także o kolejnej usłudze streamingowej. Zasubskrybowalibyście takową, mając na uwadze tak szeroki katalog gier Square? Jeśli poza grami z PC, pojawiłyby się w jakimś stopniu także klasyczne tytuły z innych konsol, oferując wiele rzadkich gier z ery 16 i 32-bitowej, streaming byłby ciekawą alternatywą, prawda?

Źródło: https://www.gameinformer.com/e3-2019/2019/06/12/square-enix-committed-to-making-its-complete-library-available-digitally

Tagi: Square Enix