Tytus Stobiński Tytus Stobiński 12.06.2019 10:43
Geralt z Rivii
3435V

Wiedźmin 3: Dziki Gon - znamy szczegóły techniczne portu na Switcha!

Wczorajszy teaser Wiedźmina 3 w wersji na Nintendo Switch wzbudził niemałą sensację w internecie, choć plotki o takowej krążyły po sieci od ponad roku. Większe zdziwienie jednak budzi fakt, jak twórcom udało się przenieść ten ogromny świat na konsolę, która do najmocniejszych nie należy. 

A jednak, CD Projekt RED dokonał tego, co wielu skreślało na samym starcie, czyli przeniosło swoją najnowszą produkcję na konsolę Nintendo. Oczywiście musimy być świadomi ograniczeń samego hardware'u, a co za tym idzie ograniczeń do jakich musiał zastosować się sam developer. Bądźmy jednak szczerzy, możliwość odpalenia Wiedźmina 3 w podróży, jest czymś co jeszcze do niedawna było niewykonalne, a z pewnością przy grze tej skali i jakości. 

Wiedźmin 3 faktycznie zmierza na Switcha. Mamy zajawkę!

Wczoraj Wojtek pokazał Wam świeżutkie, jeszcze ciepłe screeny z nadchodzącej wersji i trzeba przyznać, że nie wygląda to źle. Oczywiście, porównania z PlayStation 4 Pro, czy Xboksem One X lepiej nie robić, ale darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, prawda? 

Dziś natomiast napłynęły do nas informacje na temat "wagi" pliku z grą, oraz rozdzielczości w jakiej będzie wyświetlany Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na Nintendo Switch:

Jak więc widzicie, gra jakimś cudem zmieściła się na malutkim kartridżu. A co z samą oprawą wizualną?

540p...czyli dokładnie tak jak przewidywaliśmy, ale dynamiczne 720p podczas stacjonarnego trybu gry, to naprawdę niezłe osiągnięcie. Zapomniałbym, jeżeli liczyliście na możliwość kontynuacji waszej opowieści bezpośrednio z "dużej" konsoli, to niestety, aż tak dobrze nie będzie:

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje na Nintendo Switch w wersji Complete Edition jeszcze w tym roku. Czekamy na dalsze szczegóły.

Warto przeczytać:

Wiedźmin 3: Dziki Gon - porównanie oprawy.

E3 2019: Podsumowanie Nintendo Direct.

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nie przegap