Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2019 20:05
Wiedźmin 3 Dziki Gon Switch
5854V

Wiedźmin 3: Dziki Gon na pierwszym porównaniu - PS4 vs. NS. Znamy twórców portu

Na konferencji Nintendo otrzymaliśmy pierwszy materiał z Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch. Gra zostanie pewnie w odpowiedni sposób „przycięta” względem wcześniej wydanych platform i dzisiaj możemy spojrzeć na małe porównanie.

CD Projekt RED postanowił wrzucić swoją pierwszą grę na Nintendo Switcha. Polacy nie zamierzają bawić się w półśrodki i już od początku otrzymamy dostęp do Wiedźmin 3: Dziki Gon. Podczas konferencji Nintendo otrzymaliśmy mały zwiastun.

E3 2019 - Zapowiedzi, materiały, wiadomości. Wszystko w jednym miejscu

Zaprezentowany materiał wystarczył. Zobaczcie pierwsze porównanie (wstępne!) z wersją na PlayStation 4. Na dokładne zestawienie różnych edycji musimy zaczekać do opublikowania przez CD Projekt RED dłuższej rozgrywki.

W Sieci nie brakuje opinii, według których CD Projekt RED rzuciło się na głęboką wodę. Twórcy mogli przerzucić na Nintendo Switcha przykładowo Wiedźmin 2: Zabójcy Królów z Xboksa 360 i pewnie również znalazłoby się wielu chętnych, ale Polacy postawili na swojego czarnego konia.

Czy to ma sens? Należy na pewno zaznaczyć, że CD Projekt RED nie jest firmą, która wrzuci na rynek gniota działającego w 10 klatkach. Rodzime studio na pewno dobrze przemyślało koncepcję i sprawdziło, czy Wiedźmin 3: Dziki Gon może śmigać na Nintendo Switchu. Gameplay z Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch powinien zostać opublikowany w przeciągu następnych tygodni – w końcu premiera gry odbędzie się jeszcze w 2019 roku.

Za przygotowanie Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switch odpowiada studio Saber Interactive – to właśnie ta ekipa przygotowała w tym roku World War Z oraz pracuje nad Ghostbusters: The Video Game Remastered. Polacy podkreślają, że w tym wypadku zdecydowano się na „ścisłą współpracę”. 

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nie przegap